Presunúť na hlavný obsah

Na vianočnom večierku v škôlke mojej dcéry som si začala s jedným oteckom: Reakciu môjho muža nikto nečakal

Feminity

Obyčajná škôlkárska besiedka znamenala v živote Lýdie skutočne veľkú zmenu. Stalo sa totiž niečo, čo by ju vo sne ani len nenapadlo. Zaradila sa do kategórie žien, ktoré sama vždy odsudzovala.

Lýdia bola mamou na plný uväzok. Vydávala sa veľmi mladá práve kvôli tomu, že otehotnela. Roky utekali a skôr ako oslávila tridsiate narodeniny, mala tri dcérky. Aj napriek tomu, že ich milovala a boli pre ňu všetkým, občas to bolo náročné. Malý vekový rozdiel medzi babami tomu samozrejme nepridával. "Občas som mala pocit, že som "len" mama. Pohybovala som sa vo svete plienok, zdravého stravovania, škôlky a akosi som strácala kontakt s bežným životom. Odrazu sa celý môj svet točil len okolo dievčat. Manžel bol často na služobých cestách a tým pádom sme sa jeden druhému čoraz viac vzďalovali," začína svoje rozprávanie Lýdia. 

Prečítajte si: Stretávala som sa s nádherným mužom: Kvôli tomuto podstatnému detailu som ho ďalej už nechcela vidieť

Takto sa to väčšinou začína

Možno si poviete, že takýto scenár je pri deťoch úplne bežný a netreba sa nad tým ani veľmi zamýšľať, no opak je pravdou. Mamy na plný úväzok to majú častokrát veľmi náročné. Oveľa viac ako si dokážete predstaviť. "Pravidelne sa stávalo, že som sa cítila osamelá. Keď boli staršie dcérky v škôlke a tá najmladšia mi zaspala, zistila som, že vlastne nemám ani komu zavolať. Kvôli babám som prerušila takmer všetky kontakty s kamoškami, lebo môjmu mužovi záležalo na tom, aby som tu pre dievčatá bola naozaj 24/7. A to veru bez toho, aby som sa izolovala od ostaných neišlo." Lýdia mala odrazu pocit, že nič nedokáže, je absolútne nepoužiteľná a závislá od svojho muža, ku ktorému však rokmi akosi stratila vzťah. Intimita medzi nimi upadala, rovnako ako aj akékoľvek prejavy nežností. 

Mohlo by vás zaujímať: Robila som letušku a bola som šokovaná zo správania kolegu pilota: Čerstvý otecko urobil niečo, na čo nezabudnem

Maličkosť, ktorá mi zmenila život

"Keď mala najstaršia dcérka Olívia vianočnú besiedku, Tibor nemohol prísť. Mal tu nejakého veľkého klienta a tak sa ospravedlnil. Vysvetlite však trojročnému dieťatu, že jeho otec nepríde na prvú besiedku pre rodičov v jeho živote. Viete si teda predstaviť, v akej nálade a s akým elánom som ta išla. Avšak v ten večer sa stalo niečo, čo by mi ani vo sne nenapadlo." V škôlke sa Lýdia zoznámila s jedným oteckom, s ktorým si perfektne sadli. Okamžite ju dokázal rozveseliť a zlepšiť jej náladu. "Bol milý, galantný, vtipný a zaujímal sa o mňa. Pýtal sa ma na moje názory postoje. Zrazu som viedla dialóg, ktorý som už nemala roky s nikým. Dokonca aj po besiedke sme išli s deťmi ešte na ihrisku. A to aj napriek tomu, že vonku bolo -6." Týmto to však medzi Lýdiou a Emilom neskončilo. "Ešte v ten večer sme sa stretli. Prenajali sme si izbu v hoteli a skončili tam do rána. Prebudila ma až sms - ka od môjho manžela. Videl ma jeho najlepší kamarát, takže nebol priestor niečo popierať. To ako na túto situáciu zareagoval ma však dostalo. Povedal mi, že bezproblémov podpíše rozvod. Vraj už dlhodobo chcel náš vzťah ukončiť, no nevedel mi to povedať. Údajne sa nemohlo stať nič lepšie, ako to, že sa rozídeme ako kamaráti. A my sme sa skutočne dohodli. Dokonca dodnes sme najlepšími priateľmi."

Diskusia k článku

comments powered by Disqus