Presunúť na hlavný obsah

5 signálov, ktoré vám prezradia, že randíte s manipulátorom: Ja som to zistila doslova v hodine dvanástej

Partnerské vzťahy

Láska nie je vždy idylická. Pozrite sa spolu s nami, ako zistíte, či je muž po vašom boku skutočne gentleman, alebo skrýva temnú stránku.

Život po boku muža "manipulátora" je hotovým peklom. Častokrát to však ženy zistia príliš neskoro. Veľmi podobne na tom bola aj Andrea. Trvalo dlho, kým bola ochotná otvoriť oči a zistila, s kým vlastne zdieľa jednu domácnosť.

Mohlo by vás zaujímať: Ženám narodeným v tomto znamení sebavedomie naozaj nechýba: Vďaka týmto črtám to dotiahnu ďaleko

5 signálov, ktoré vám prezradia, že máte po svojom boku manipulátora

1. Je zásadný rozdiel medzitým, čo váš partner hovorí a ako sa chová

Manipulátori bývajú veľkí moralisti, ktorí s obľubou na všetkých okrem seba vidia najmä negatívne vlastnosti. Radi poukazujú na chyby, alebo nesprávne jednanie iných. U seba však akékoľvek negatívne chovanie nevidia. ”Toto bolo u nás na dennom poriadku. Stále som počúvala o svojej neschopnosti,” začína svoje rozprávanie Andrea.

2. Neustále vás zahŕňa malými klamstvami

”Bolo pre neho typické, že klamal všetkým. Rodičom, priateľom, kamarátom, kolegom. Snažil sa len navonok budovať image nášho dokonalého života,” pokračuje mladá žena. Pre tieto typy je charakteristické, že malé klamstvá berú ako bežnú súčasť života a nevidia na nich nič zlé. 

3. Za všetky chyby vo vašom vzťahu môžete údajne vy

"To ak niečo v našom vzťahu nefungovalo, bola moja vina. Podľa neho som bola zodpovedná za všetko. Ale naozaj. V jeho logike nebol on sám za nič zodpovený." Pre manipulátorov je tento bod absolútne typický, tá druhá strana môže za všetko a oni sú tí najlepší.

4. Často sa cítite osamelá

Hoci ste vo vzťahu, neustále máte pocit, že ste vlastne sama.  Váš partner hraním, manipulovaním a spomínanými klamstvami dosiahne, že časom prídete aj o vlastných priateľov. "V istej chvíli som si uvedomila, že už sa so mnou nerozpráva ani najlepšia kamoška. Vtedy som pochopila, že to veru nie je úplne v poriadku. V podstate to bolo niečo, čo ma vlastne zachránilo."

5. Partner presne vie ako si vás má udržať

Takýto človek presne vie, čo má robiť, aby si vás udržal po svojom boku. Ak nastane problém a vy chcete odrazu zo vzťahu vycúvať, zmení sa na princa na bielom koni. "V tých okamihoch som nepoznala lepšieho, galantnejšieho a srdečnejšieho človeka." Všetko je však len pozlátko. Nikdy sa tým nenechajte oklamať. 

Neprehliadnite: Kľúč k dokonalej láske na základe čítania z dlane: Tieto prvky zodpovedajú za váš rešpekt a pochopenie partnera

V Andreinom prípade jej ex-partner spĺňal všetkých 5 bodov. Našťastie to zistila a mala sa ešte na koho obrátiť s prosbou o pomoc. Hoci jej veľa priateľov vďaka tomuto životnému obdobiu nezostalo, podarilo sa jej postaviť na vlastné nohy. No samozrejme to istý čas trvalo. A nebolo to ľahké obdobie.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe