Presunúť na hlavný obsah

Svoju matku som nepozvala na svadbu: To, čo mi urobila, jej nikdy nezabudnem, hoci to je matka

Partnerské vzťahy

Svadba je jednou z najkrajších udalostí každej ženy. Moja mama tam však po tomto nemala čo robiť.

S mamou sme boli vždy najlepšie kamarátky. Vedela takmer o všetkom, čo sa v mojom živote udialo. Jeden večer však všetko pokazila.

Prečítajte si: Najlepšie manželky nikdy nerobia pre muža týchto 5 vecí: Vďaka tomuto ich vzťahy dlhodobo fungujú

Vyrastala som bez otca a preto sme s mamou fungovali už od začiatku perfektne. Boli sme zohraté až natoľko, že sme spolu chodievali na rôzne akcie a dovolenky. Mama po otcovom odchode randila, ale nikdy to nezašlo tak ďaleko, aby som si musela zvykať na nového otca. Čo sa týka mužov, nikdy sme nemali rovnaký vkus a preto sa nestalo, že by sme si vo výbere prekážali. 

Pred dvoma rokmi som stretla staršieho, ale skvelého muža a už po mesiaci som ho predstavila aj svojej mame. Od začiatku jej však na ňom niečo prekážalo. Podľa nej to jednoducho nebol muž pre mňa. Hoci pre mňa robil prvé a posledné jej to nestačilo. Keď ma po polroku požiadal o ruku začala ma odhovárať, a celé to argumentovala tým, že je pre mňa príliš starý. Ja som však 15 ročný rozdiel ako problém nevidela, keďže sama som mala len dva roky do tridsatky. Práve jeho zrelé správanie mi vyhovovalo. Na jej názore mi však naozaj záležalo a preto som náš vzťah časom ukončila. Ako dôvod som uviedla len to, že sa na to celé ešte necítim.

Toto spravila

Po našom rozchode sa začala správať zvláštne a takmer nikdy na mňa nemala čas. Mala som pocit, že si niekoho našla, ale keď som sa jej na to spýtala, odpovede som sa nedočkala. Raz večer som mala prespať u kamarátky, ale tej sa plány na poslednú chvíľu zmenili, a tak som sa ešte pred polnocou vybrala domov. Mama nič netušila a keď som nečakane odomkla dvere a vošla do kuchyne takmer som onemela. Sedela tam s mojim bývalým priateľom. 

Zostala v šoku a ja som chcela počuť vysvetlenie. Na čo on tvrdil, že to bolo predsa moje rozhodnutie. Nerozumela som, čo má na mysli, kým mi to celé nepovedal. "Tvoja mama a ja sme kedysi spolu na škole ako malé deti randili, ale ja som zmenil školu a tak sa naše cesty rozdelili. Nikdy sme však spolu nič nemali a keď som stretol teba, netušil som, že si jej dcéra a naozaj som ťa miloval. Potom mi však povedala, že keď si sa o celej veci dozvedela, už si so mnou byť nechcela. Hovorila, že ma miluje a nech to skúsime spolu. Ja som však nič také nechcel, ale proti kamarátstvu s ňou som nič nemal. Stále ťa však milujem..."

Prečítajte si: Vďaka tejto maličkosti sa uisťujem každý deň, že som si vybrala toho správneho partnera pre život

Hoci to znelo neuveriteľne, verila som mu. Sklamalo ma, že moja vlastná matka sa snažila zničiť niečo len kvôli sebe. Po pár mesiacoch sme sa nakoniec vzali a hoci som mame už dávno odpustila, stretávame sa len príležitostne.

- Najčítanejšie -