Presunúť na hlavný obsah

Aby som zachránila manželstvo, musela sa vzdať jednej osoby, ktorá mi bola blízka: Dnes to ľutujem

Sex a vzťahy

Romana nikdy nepatrila k tým emancipovaným typom žien, ktoré sa dokonale vo svojom živote vedia zaobísť aj bez muža. Nakoniec sa kvôli jednému, ktorý za to ani nestál, vydala a zároveň vzdala osoby, ktorá jej bola blízka.

Naša čitateľka Romana sa životom pretĺkala vždy pri nejakom mužovi. Podľa vlastných slov skákala zo vzťahu do vzťahu, ale nakoniec ju muži pre jej nedostatok sebaúcty vždy opustili. Až na jedného, ktorý pri nej vydržal. „Keby som však vedela, čo pri ňom budem musieť podstúpiť...,“ povzdychla si Romana nad svojou slabosťou a zbabelosťou, ktorej sa nevie zbaviť do dnešného dňa. 

Na začiatku sa javil ako presný opak mužov, s ktorými som chodila

Ivan sa na začiatku javil ako muž, ktorý jej môže pomôcť prekonať jej strachy a negatívne stránky. Od začiatku vedel, že je veľmi nalomená, že si neverí, ale povedal, že jej chce pomôcť a zostať pri nej. Nahovoril jej, že ju miluje, že sa bude o ňu starať, že spoločne všetko zvládnu. To však netušila, že počúva toho najväčšieho manipulátora zo všetkých mužov, ktorých jej život privial do cesty. Paradoxne aj jej rodine sa páčil najviac zo všetkých mužov, s ktorými dovtedy chodila. Akoby mal dar dokonale oklamať ľudí okolo seba. Nakoniec mu uverila všetko. Vzala si ho za manžela a potom  to nabralo rýchly spád. 

Mohlo by vás zaujímať: Dominika si myslela, že našla lásku svojho života: Po tom, ako vstúpila do manželstva, bola psychicky týraná

Postupne sa ma snažil zneistiť 

„Z ničoho nič začal útočiť na moju rodinu. Snažil sa ma zneistiť, že ma v skutočnosti nemajú radi, len sa zo mňa smejú. Vraj najhoršia je moja sestra, ktorá to robí verejne. Poznala som svoju sestru, mali sme spolu pekný vzťah. Napriek tomu, že ona bola tou dcérou, na ktorú sa mohli rodičia vždy spoľahnúť, že si vždy vedela poradiť za každých okolností a nebola závislá na nikom a ničom na rozdiel odo mňa, obdivovala som ju a mala úprimne rada. Ivan sa mi však dostal pod kožu. Nahlodával moje pocity každý deň a nakoniec vyrukoval s tým, že skutočným dôvodom, prečo chce, aby som sa stránila svojej sestry je, že sa ho vraj naposledy pokúsila zviesť. Vraj mu povedala, že som taká hlúpa, že si toho ani nevšimnem a môžu sa stretávať za mojím chrbtom,“ opisuje Romana to, ako psychologicky na ňu išiel. 

Čítajte tiež: Po rokoch som sa dozvedela, že manžel najskôr randil s mojou sestrou: Teraz sa kvôli tomu cítim neisto a nepríjemne

Opantal ma strach, že o neho prídem 

Nechcela tomu uveriť, ale potom pri návšteve svojej sestry si všimla, ako sa stále na Ivana usmievala a dokonca ho potľapkala po chrbte, čo sa Romane v tej chvíli javilo, akoby všetko, čo povedal, bola pravda. Hneď potom, čo sestra odišla, jej Ivan na rovinu povedal, že s takýmito ľuďmi ako je jej sestra sa nechce viac stýkať. Vraj, ak sa neprestane s ňou stretávať, nech neráta s tým, že v tomto manželstve bude pokračovať. Romanu s jej psychickým rozpoložením ešte viac opantal strach, že by ju Ivan opustil. V snahe zachrániť svoje manželstvo, ktoré napriek všetkému pokladala za to najlepšie vo svojom živote, sestre oznámila, že ju viac nechce vidieť, preto, čo urobila a čo povedala. 

Hoci jej sestra sa s ňou snažila skontaktovať niekoľkokrát, zakaždým ju len odbila. Keď jej povedala, aby Ivanovi neverila, že to on klame, akoby ju to ešte viac utvrdilo v tom, že Ivan je ten, na koho strane je pravda. Nakoniec to jej sestra s ňou vzdala a zaželala jej len veľa šťastia. 

Neprehliadnite: Jedna noc s ním mi poriadne skomplikovala život: Kvôli nemu som takmer prišla o budúceho manžela, ale aj sestru

Pochopila som, že som vymenila vlastnú rodinu za ďalšieho muža

Nasledujúce mesiace sa pre Romanu stali hrozne depresívnymi. So sestrou sa viac nestýkala a Ivan začal mať námietky aj vtedy, keď chcela navštíviť rodičov. Ani tým sa celá vec už nepozdávala a navrhli jej, nech sa vráti bývať domov. „Ale ja som si postavila hlavu, nechcela som o Ivana prísť. Videla som v ňom svojho ochrancu a nevedela si predstaviť, že by som mala byť sama,“ dodáva Romana. O niekoľko pár ďalších mesiacov ju začala Ivan aj biť. Najskôr to bola len facka, za ktorú sa ospravedlnil, potom ich bolo viac až nakoniec pochopila, že toto nie je láska: „Kvôli nemu som stratila sestru, ktorá mi chcela dobre. Uprednostnila som ďalšieho muža pred vlastnou rodinou a tvrdo som na to doplatila. Dnes ešte stále  žijem vo vzťahu s Ivanom. Miestami má svetlé chvíľky, no stále častejšie pribúdajú tie horšie...“ dodáva na záver nešťastná Romana, ktorej sa snaží pomôcť aj jej rodina, avšak ona stále nevie ako dať Ivanovi zbohom a definitívne sa od neho odpútať.