Presunúť na hlavný obsah

Nikdy sa nesnažte meniť kvôli mužovi a predstierať, že ste niekto iný: U mňa to odhalil tento moment

Partnerské vzťahy

V predstavách sa žije oveľa ľahšie ako čeliť skutočnej realite, ktorá nie je vždy taká ružová, ako by sme chceli.

„Zahľadela som sa doňho už dávno. Milý, svedomitý a ochotný. Taký bol moj kolega Adam a ja som jednoducho cítila, že to medzi nami nie je len o priateľstve. Aspoň z mojej strany. Priateľky mi radili, nech sa nevzdávam, nech zabojujem, nakoniec ako každá sebavedomá žena dosiahnem to, čo som si zaumienila. A tak som v súvislosti s ním v hlave premyslela celú stratégiu, ako upútať jeho pozornosť. Bola som priateľská, zvodná, no veľmi hravou formou, nezávislá a nadmieru samostatná žena. A potom to prišlo. Čím zaneprázdnenejšia som vždy pri našom stretnutí bola, čím viac ľudí okolo mňa videl, tým viac chcel upútať moju pozornosť práve on,“ vysvetľuje svoje správanie Emily.

Inšpirujte sa: Vedela som, že môj snúbenec je promiskuitný: Vždy som si myslela, že v takom vzťahu nedokážem žiť, ale...

„Odrazu sme spolu chodili a ja som nemohla uveriť tomu, že sa to naozaj stalo. Nikto totiž nechápal tomu, že by mi lahostajnosť, nevšímavosť a dôkaz, že som silná a samostatná žena, mohli priniesť do života vysnívaného muža. On mal však oči len a len pre mňa a mne nebolo treba viac,“ vyvsvetľuje Emily.

Keď sa však spoločný život vymyká predstavám

Nie každý je však v skutočnosti taký, ako sa nám javí na prvý pohľad alebo ako pôsobí v prípade, keď ho ešte tak celkom nepoznáme. „Myslela som si, že s Adamom vytvoríme dokonalý pár, aspoň tak sa náš vzťah vyvíjal v mojich predstavách. Čím dlhšie sme však spolu boli, tým viac som začala vnímať, že som si celú situáciu tak nejak podvedome zidealizovala.“ dodáva Emily.

Mohlo by vás zaujímať: Tesne pred narodením nášho syna sa mi priznal k nevere a ja som odišla: Nakoniec to však osud zariadil inak

Adam mal byť podľa nej milujúcim partnerom, ktorý ženu podrží, vníma jej potreby a vycíti, keď potrebuje pomoc alebo podporu. Ibaže veci sa hneď od začiatku mali trochu inak. Jej vyvolený sa totiž zahľadel do nezávislej ženy, ktorá pomoc nepotrebuje takmer nikdy. Do ženy, ktorá má jasnú predstavu o živote, nepotrebuje nikoho rady a odporúčania a muža má skôr pre potešienie ako pre svoj osobný rozvoj. Zamiloval sa jednoducho do takej Emily, akou sa celý čas javila len preto, aby ho dostala.

Nenechajte si ujsť: Až pri treťom manželstve som pochopila, v čom spočíva funkčný vzťah: Ignorovala som totiž predtým túto vec

„Vedela som, že je niečo zle, no tak nejak som dúfala, že ak budem sama sebou, Adam si postupne obľúbi aj druhú stránku mojho JA. Potom som však v práci dostala ponuku. Chceli ma povýšiť a poslať na pol roka na pobočku do Londýna. Pre moj kariérny rast nemohlo existovať nič lepšie, no pre náš vzťah by to znamenalo ťažkú skúšku, ak  nie samotný koniec. Nechcela som obetovať jeho a to, ako som za náš vzťah bojovala, len kvoli kariére a bola som si úplne istá, že Adam bude mať rovnaký názor. On však len stroho odvrkol, vraj nad čím vôbec premýšľam. Tu neexistuje žiadne buď, alebo. Práca je práca a treba sa sústrediť na to, čo je skutočne dôležité.  Vtedy som si uvedomila, že on miluje ženu, ktorá by nad podobnou vecou nepremýšľala ani minútu. Ženu, ktorou som sa kvôli nemu na určitý čas stala. A ja zase Adama, ktorý by ma podporil, no odišel by so mnou. Adama, ktorého som si vo svojich predstavách tak nejak zidealizovala a úplne zmenila. Pretože on taký nebol a nikdy taký nebude. Aj preto si ma nikdy nevšímal. Až do momentu, keď som kvôli nemu nezostala niekým iným. Niekým, o koho by sa teoreticky zaujímať mohol. Ja hlúpa,“ dodáva Emily, ktorá už teraz vie, že milovať vidinu vzťahu je tá najhoršia vec, akú žena môže urobiť.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe