Presunúť na hlavný obsah

Zamilovala som sa do nevlastného brata: Hoci bola naša láska zakázaná, nerešpektovala som zaužívané pravidlá

Feminity

Poznáte to - Zakázané ovocie chutí najlepšie. Presno to skúsila Ema na vlastnej koži. Zamilovať sa totiž do nevlastného brata je tak trošku cez. Aspoň v očiach okolia a spoločnosti určite.

Ema vyrastala v neúplnej rodine. Mama s jej biologickým otcom sa rozviedli ešte skôr, ako oslávila piate narodeniny. Ten si našiel ako to Ema hovorí, oveľa mladší model. Odvtedy ich však mal niekoľko ďalších. No aj napriek tomu, že bola s otcom v kontakte išlo skôr o povinnosť z jeho strany ako to, že by si boli blízki. Oveľa bližšie mala Ema k maminmu novému partnerovi Petrovi. A niet sa čomu diviť. Bola s ním v denno - dennom kontakte, venoval sa jej, učil ju nové veci, vypočul ju, keď to potrebovala. Navyše v čase, keď sa dali s jej mamou dokopy, mal len o rok staršieho syna Juraja. Aj s ním si Ema vychádzala skvele. Toto sa stalo presne pre 24 rokmi. 

Prečítajte si: Veta, ktorú potrebuje počuť každá zaneprázdnená žena od partnera: Ak si myslíte, že je to ľúbim ťa, mýlite sa

Toto nikto nečakal

Odvtedy Ema aj Juraj vyrástli a stali sa z nich výborní priatelia. Perfektne si rozumeli, mali veľa spoločného a často robili jeden druhému dôverníkov. No stalo sa niečo, čo nikto z nich, ani ich okolia nečakal. ”Juraj bol úžasný. Láskavý, milý, nežný, kamarátsky a veľmi inteligentný. Navyše sa o mňa od detstva staral. Zastával sa ma, rozveseloval ma, keď som bola smutná. Všetky moje trápenia aj radosti prežíval so mnou,” hovorí Ema. Bol prototypom ideálneho muža. No aj napriek tomu, nemal priateľku. ”V jeden večer, keď sme zostali sami doma, stalo sa niečo, čo by mi len pár dní dozadu ani nenapadlo. Samozrejme zohral úlohu aj alkohol, no v istom momente som neváhala ani sekundu a Juraja som pobozkala. A on mi môj bozk opätoval. Skončili sme v rodičovskej spálni. Vedela som, že to nie je správne a aj to, že naši s tým nebudú súhlasiť. No bolo to oveľa silnejšie ako ja.”

Zvrat, ktorý zmenil všetko

Ema a Juraj sa začali po tejto noci tajne stretávať. ”Pripadala som si ako v divadelnej inscenácii Romea a Júlie. Aj napriek tomu, že naša láska bola zakázaná vymykala sa zo zaužívaných konsekvencií, rozhodli sme sa za ňu bojovať. To čo som totiž cítila ja k Jurajovi, cítil aj on ku mne.” Po pol roku utajovania sa rozhodli vyjsť s pravdou von a oznámili to rodičom. Obaja sa už viac nechceli schovávať. ”Moja mama bola zo začiatku absolútne hysterická. Stále nás presviedčala, že musíme ísť od seba. No my sme sa nevzdali. Povedala som si, že Juraj mi stačí na to aby som bola šťastná. A ak to nechápe moja vlastná mama, nezmením to.” Trvalo prsne tri roky, kým sa Emina mama so situáciou zmierila. No dnes je hrdou babičkou 5 mesačného Emkinho a Jurajovho synčeka. A sama tvrdí, že lepšieho muža ako je Juraj si Ema nemohla ani priať.

Prečítajte si: Ako sa správa zamilovaný muž v znamení sebavedomého leva? Takého partnera by chcela každá žena

- Najčítanejšie -