Presunúť na hlavný obsah

Za najkrajšiu chvíľu v mojom manželstve vďačím tejto žene: Bez nej by som manželovi nikdy neodpustila

Sex a vzťahy

Olíviine manželstvo bolo od začiatku podrobené veľkým skúškam. Svoj blok odpustiť manželovi jeho zlyhanie prekonala paradoxne vďaka osobe, ktorá stála tiež na počiatku ich problémov.

Na začiatku rozprávka, ktorej sa však niečo priplietlo do cesty

Naša známa, volajme ju Olívia, si pred časom prešla veľmi zlým obdobím vo svojom manželstve. Avšak jej manželské problémy sa začali už oveľa skôr a to skoro po svadbe. Vzala si muža, s ktorým začala randiť už na strednej škole a prekonali aj diaľku počas vysokoškolských štúdií. Hneď po nich sa veľmi tešili, že začnú žiť spoločný život, že sa stanú manželmi: „Bolo to krásne obdobie, pretože som Patrika skutočne milovala a naozaj som sa cítila, ako keby som žila svoju vlastnú rozprávku. No ako to už býva aj v rozprávke, do cesty nám prišlo niečo nečakané, s čím sme nerátali.  Chceli sme mať skoro po svadbe dieťa, avšak rok sme sa snažili bezvýsledne. Napokon sme vyhľadali viacerých odborníkov, podstúpili komplikované a opakované testovanie, miestami aj bolestivé, ale vytúžené dieťa neprichádzalo. Veľmi sme sa nad tým trápili a postupne sme žili už len tým,“ opisuje ich problémy Olívia, ktorá vtedy ešte zďaleka netušila, že bude musieť prekonať aj inú bolestivú vec vo svojom živote. 

Mohlo by vás zaujímať: Manžel mi zamlčal niečo, čo som mala vedieť skôr, než som si ho vzala: Tento moment mi zmenil vzťah

Ich postupné vzďaľovanie ho vohnalo do náručia inej ženy

Pocit frustrácie z neschopnosti mať dieťa sa podpísal najmä na Olívii. Cítila sa hrozne, že nemôže svojmu manželovi dať dieťa, pretože podľa výsledkov testov bolo jasné, že problém je v nej. Hoci jej to manžel nevyčítal a navrhoval jej rôzne iné alternatívy ako adopciu či náhradnú matku, nechcela počuť o žiadnej z nich: „S odstupom času viem, že som sa sama pričinila o to, že som ho od seba odohnala. Sex sa pre mňa stal už len zbytočnosťou, pretože som vedela, že aj tak je mizivá šanca, že otehotniem. Akoby som zrazu nevidela dôvod sa s manželom intímne zblížiť, ak výsledkom nemalo byť splodenie dieťaťa. Nevidela som, ako sa odo mňa postupne vzďaľuje a niekde uprostred toho vnútorného chaosu sa stalo, že ma manžel podviedol. Priznal sa mi hneď na druhý deň. Nič som nehovorila, len som sa zavrela do izby a plakala hodiny. Premýšľala som nad tým, kde sa vytratila tá naša láska. S Patrikom som na čas prestala komunikovať už celkom. Chodil okolo mňa po špičkách a snažil sa to napraviť,“ pokračuje Olívia, na ktorú v tej dobe toho však čakalo ešte oveľa viac.

Čítajte tiež: Prečo nás muži opúšťajú? Toto je 5 hlavných dôvodov, kvôli ktorým neváhajú zahodiť aj roky manželstva 

Ďalšia rana na seba nenechala čakať

„Asi po troch mesiacoch sa mi manžel priznal s tým, že tá jedna noc mala svoje následky. Tá žena, s ktorou ma podviedol, ostala tehotná. To bola pre mňa skutočne tá najbolestivejšia rana, ktorú mi mohol uštedriť. Nechcela som ho už viac vidieť. Odsťahovala som sa späť k rodičom,“ hovorí ďalej. Hoci však Olívia s Patrikom už nebývala, on to nevzdával a stále za ňou chodil a volal jej. Posielal jej správy a stále tvrdil, že o dieťa sa postará, ale k tej žene nič necíti, že miluje len ju a vždy ju miloval. Aj Olívia vedela, že hoci urobil to čo urobil, nemalou mierou k tomu prispela a ako čas plynul, začala sa dívať na veci inak. Navštevovala psychologičku, veľa sa rozprávali o tom, čo prežila, čo cíti, a čo chce urobiť ďalej. Hoci mu chcela odpustiť, niečo jej bránilo. 

Dieťa sa narodilo, ale jeho matka to neprežila...

Nakoniec sa stalo niečo celkom nečakané. Patrik jej vola skoro nad ránom, celý uplakaný, či by nemohla prísť do nemocnice, pretože jeho dieťa sa už narodilo, ale jeho matka pôrod neprežila: „Ťahalo ma to k nemu, chcela som ho utešiť, ale stále tam bol ten blok, že mu nemôžem odpustiť. Nakoniec som sa však premohla a šla za ním. Keď som prišla na pôrodnícke oddelenie, sedel tam, stále plakal a v náručí držal svoje dieťa. Opatrne som sa k nemu priblížila, a chvela sa na celom tele. Potom som uvidela to dievčatko. Také malé, bezbranné, bez matky... Stačil jediný pohľad na túto malú osôbku a v tej chvíli som na všetko zabudla, na to sklamanie, na vlastné výčitky svedomia aj na to, že toto dieťa splodil s inou ženou. Pozrela som sa mu do očí a povedala, že mu odpúšťam. No zároveň som o odpustenie požiadala aj ja jeho.“ 

Neprehliadnite: Manžel mi roky klamal v tejto veci: Nakoniec to náš vzťah posilnilo, no museli sme pre to spraviť toto

O pár dní neskôr sa Olívia vrátila spolu s Patrikom a malou Ninkou do ich spoločného domova odvtedy ju vychovávajú spoločne: „Paradoxne vďaka tejto „malej žene“ sme si dokázali s manželom obaja odpustiť a hoci nie som jej biologickou mamou, cítim, že je moja,“ dodáva na záver Olívia, ktorá vraví, že keď bude Ninka dospelejšia o svojej skutočnej mame sa určite dozvie.

 

- Najčítanejšie -