Presunúť na hlavný obsah

Najväčšiu facku od života som dostala hneď po pôrode: Môj manžel sa na malého ani nepozrel a oznámil mi, že je koniec

Sex a vzťahy

Naďa sa od svojho manžela dočkala nepekného správania v tak intímnej chvíli, tesne po pôrode. Nielenže sa odmietol na svojho syna čo i len pozrieť, ale oznámil jej, že je medzi nimi koniec.

Otehotnela po krátkej známosti

Naša čitateľka Naďa si myslela, že s jej manželstvom je všetko v najlepšom poriadku. Do krutej reality však precitla hneď po pôrode, kedy s ňou vlastný manžel nemal zľutovanie. Oznámil jej niečo, čo sa zvyčajne nestáva, keď ide otecko navštíviť svoje prvorodené dieťa. Ale všetko pekne po poriadku... „S Braňom som otehotnela už po veľmi krátkej známosti. No neboli sme natoľko primladí, ani natoľko nezodpovední, aby sme to nezvládli. Dokonca ja som bola tá, ktorá mala troška viac strachu a rešpektu pred týmto stavom než on. Zvládal to pokojne, ale s odstupom času viem, že to nebol statický pokoj, ale akási apatia či ľahostajnosť z jeho strany,“ vysvetľuje na úvod svojho príbehu Naďa. 

Mohlo by vás zaujímať: Manželka mi dala pred svadbou jeden návrh: Hoci mi nebol po chuti, nakoniec to bolo pre náš vzťah prospešné

Prvé náznaky, že je niečo v neporiadku

Možno prvý náznak toho, že niečo nie je v poriadku, začala pociťovať už na začiatku tehotenstva, keď bola vo štvrtom mesiaci a Braňo s ňou odmietal spávať: „Hoci som sa niekoľkokrát pokúšala ho aj zviesť, nakoniec som to nechala tak s odôvodnením, ktoré uspokojovalo moju myseľ. A síce, že to robí z nejakej ohľaduplnosti k môjmu stavu, aby neublížil bábätku. Postupom času som sa tak vrhla na prípravy okolo príchodu dieťaťa, že som ani nespozorovala, že sa spolu prakticky ani nerozprávame,“ pokračuje v rozprávaní ďalej. 

Čítajte tiež: Môj muž nebýval často doma: Na základe sms, ktorá akurát blikla, som zistila, že vedie tajný život s týmito ženami

Šok na prahu nemocničnej izby

No napriek tomu si Naďa myslí, že si rozhodne nezaslúžila ten šok, ktorý ju čakal potom, čo porodila. Braňo sa objavil vo dverách jej nemocničnej izby a najskôr nechcel ani vstúpiť dnu: „Najskôr bol len ticho a bez pohybu tam stál, potom som ho vyzvala, aby sa išiel pozrieť na malého, no odmietol. Nakoniec zo seba vydal len to, že toto celé je jeden veľký omyl a on už nevládze takto ďalej. Potom zazneli tie osudné slová, ktoré by si nepriala počuť žiadna žena tesne po tom, čo mužovi, o ktorom si myslela, že ju miluje, porodila dieťa... Chcem sa s tebou rozviesť ... a viac o tom ani nediskutoval. Obdobie, ktoré malo byť pre nás ako rodinu šťastné, sa obrátilo a ja som prežívala peklo na zemi. Jedinou útechou mi bolo dieťa a rodičia, ktorí ma držali nad vodou, a ku ktorým som putovala aj s malým hneď z nemocnice,“ prezrádza Naďa. 

Neprehliadnite: Manžel šiel na pánsku jazdu: Omylom mi odtiaľ poslal túto jednu foto, ktorá úplne zmenila môj postoj k nemu

Stalo sa najlepšie ako mohlo

Prešlo pár mesiacov a Naďa dostala poštou rozvodové papiere. Keď však uvidela, čo sa v nich písalo, že jej manžel už čaká ďalšie dieťa s inou a s tou sa chce najbližšie oženiť, neverila. „No zároveň sa vtedy vo mne niečo zlomilo a ja som si povedala, že toho chlapa viac v živote nechcem vidieť a rozhodne ho nechcem ani v živote nášho dieťaťa. Poslednýkrát som ho videla na súde a dokonca aj tú jeho novú. O rok neskôr som sa dozvedela, že im to spolu nevydržalo a že sa rozvádza aj s ňou. Vtedy som pochopila, že sme obe naleteli na sladké reči nezodpovedného a nevyzretého chlapca, nie muža, ktorý sa nevedel postarať ani sám o seba, nieto ešte o dve deti. Takže dnes viem, že hoci to bolo ťažké, stalo sa to najlepšie, čo sa mohlo stať. Aspoň na to prišiel hneď a skončilo sa to. Teraz som ešte stále mladá, života schopná a pripravená na nový vzťah s mužom, ktorý má jasné priority a ciele do budúcna, ktoré zahŕňajú mňa aj môjho malého syna,“ dodáva na záver svojho príbehu so šťastným koncom Naďa. 

- Najčítanejšie -