Mužovi som dala druhú šancu kvôli nášmu synovi: Po mesiaci som odpovedala na telefonát, ktorý všetko zmenil

S bývalým partnerom mám malého syna. Hoci som si myslela, že si ma vezme za manželku, nikdy sa tak nestalo, práve naopak. Podviedol ma v období, keď mal malý jeden rok.

Toto som od neho naozaj nečakala

Toto som od neho naozaj nečakala

Zdroj: Profimedia

Počas nášho vzťahu sme si prešli rôznymi vecami, ale neveru som už tolerovať nedokázala. Pár mesiacov potom, ako sa od nás odsťahoval sa však veci úplne zmenili.

Čítajte aj: Položte si túto otázku a zistite, ako je na tom vaše manželstvo: Možno je čas na nápravu

Náš vzťah s Ondrejom nebol ničím výnimočný. Bývali sme spolu, fungovali ako ostatné páry a po dvoch rokoch som nečakane otehotnela. Hoci on na dieťa pripravený nebol, vziať som si ho nedala. Dúfala som, že ho príchod nášho syna zmení a vezme si ma za manželku. On však akékoľvek reči o svadbe nevnímal a vždy predstieral, že máme čas. Bola som prekvapená hlavne z toho, že ani narodenie malého s ním nič nespravilo. Na jednej strane tvrdil, že nás miluje, ale na druhej bol takmer stále mimo domu a venoval sa svojim zaležitostiam. 

Netlačila som na neho a nechala mu čas, aby sa so všetkými zmenami vysporiadal. Po tom, ako oslávil malý rok som sa rozhodla, že strávime víkend u našich na dome. Ondrej tvrdil, že už má pracovné plány, ktoré nemôže zrušiť a preto sme sa vybrali len my dvaja s malým. V tom čase mi cez víkend zavolala sestra s tým, že by si rada požičala jedny z mojich šiat. Keďže mala náhradné kľúče, povedala som jej, aby sa u nás zastavila a vzala si ich. V byte na ňu čakalo nemilé prekvapenie v podobe môjho priateľa s nejakou mladou ženou. Na druhý deň som ho nemilosrdne vyhodila. 

Druhá šanca skončila úplne inak, ako som si naivne myslela

Prekvapilo ma, že po tom všetkom sa nám vôbec neozval a ani neospravedlnil. Samozrejme, že mi chýbal, ale snažila som sa to v sebe potlačiť. Po niekoľkých mesiacoch sa zrazu úplne zmenil a začal nás pravidelne kontaktovať. Najskôr sa pýtal a venoval iba malému a neskôr sa začal zaujímať aj o mňa. Hoci by som nikdy predtým nikomu druhú šancu nedala, Ondreja som milovala. Keď som videla ako sa snaží a stará o malého, neodolala som. Prvý mesiac bol dokonalý. Konečne sme fungovali ako rodina, kým mu jeden večer nezazvonil telefón. V tom čase bol s malým na prechádzke a mobil si zabudol doma. Na telefóne blikalo neznáme číslo. Zdvihla som to a vtedy sa celá naša rozprávka skončila. "Ondrej, mám posledný týždeň na to, aby som si ho dala vziať. Počúvaš ma vôbec?" Keď som sa dotyčnej spýtala o čo ide, najskôr mlčala, ale potom povedala: "Mala som byť ticho, ale čakám s Ondrejom dieťa a neviem čo robiť. Chcem si ho dať vziať, ale musím si byť istá, že to chce tiež."

Prečítajte si: Potom, ako sa ku mne môj muž nasťahoval, som zistila, že ho nemôžem vystáť: Tolerovali by ste toto?

Ako by ste zareagovali na takýto telefonát vy?

vyhodila by som ho
520
porozprávala by som sa s ním
45
potrebovala by som čas
7
napriek tomu by som s ním zostala
21
Hlasovalo: 593

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba