Podviedol ma, no odpustila som mu a chceli sme fungovať ďalej: Až toto mi však ukázalo, že sa cez to nikdy neprenesiem

Ak chceme zachrániť aj to, čo je už dávno stratené, často si nakoniec uvedomíme, že to nemá zmysel.

V klamstve sa žiť nedá, aj keby sme akokoľvek chceli

V klamstve sa žiť nedá, aj keby sme akokoľvek chceli

Zdroj: Profimedia

„Podvody a nevera sa vždy týkali len ľudí okolo mňa.“ nahovárala si naivne Zdena, ktorá svoje manželstvo poklala za bezchybné a svojho manžela za ukážkového. Neboli spolu 10 rokov ako veľa párov v ich okolí, spoznali sa v neskoršom veku, aj preto predpokladala, že sa rutiny a nevery z nudy nebude musieť obávať. Aspoň v najbližšej dobe.

Nenechajte si ujsť: Bola som milenkou a stala som sa manželkou: Nebola som žiarlivá, no naše manželstvo aj tak stroskotalo na tomto

„Nechcela som samozrejme slepo veriť, že sa ma to úplne netýka, nejak som ale v kútiku duše dúfala, že tomu tak bude. Potom ale prišlo prekvapenie. Usvedčujúce fakty, fotografie a rozhovory s kamarátkami, ktoré ho po dvoch rokoch od našej svadby videli v parku s inou ženou. Nevedeli vydržať a začali už na lavičke, a to bez ohľadu na to, kto všetko ich môže vidieť. Bola som v absolútnom šoku. Skutočne som nevedela, čo mám povedať alebo ako sa zachovať. Nedokázala som mu povedať, že to viem. Jednoducho som sa chcela s danou vecou vyrovnať sama, akoby sa to týkalo len a len mňa,“ dodáva Zdena.

Odpustila, ale...

Trvalo to niekoľko mesiacov, kým sa mu dokázala pozrieť do očí. Dušan tušil, že sa niečo deje. Mal podozrenie, že manželka niečo vie, no nemohol sa priznať. Tým by totiž celú vec prehlásil za oficiálnu a musel by čeliť následkom. Mal pocit, že bude lepšie, ak počká a ona s tým za ním príde sama. Ak niečo naozaj skutočne vie.

Inšpirujte sa: Výber nohavičiek, aké nosí vaša partnerka, o nej veľa vypovedá: Muži, neprehliadajte tieto detaily!

Zdena však v sebe nakoniec celú vec pochovala a odmietala sa k nej vracať. Myslela si, že mu odpustila, potrebovala sa pohnúť ďalej, kvôli rodine, kvôli spoločným plánom a všetkému, čo do toho vzťahu investovala. Nedokázala len tak odísť a všetkého sa vzdať, musela pokračovať ďalej a nájsť v sebe silu všetko preklenúť. Myslela si, že to dokáže, no po mesiacoch tvárenia sa, prišlo k prvým komplikáciám.

Keď veriť nedokážeme

Zdena vedela, že Dušan tuší, že o všetkom vie, a v kútiku duše tak nejak dúfala, že práve to bude pre neho motiváciou, s celým pomerom skoncovať. „Keď však pri večeri začal rozoberať nástup novej kolegyne, ktorá bude na všetkých prípadoch pracovať priamo s ním, začala som mať pochybnosti, ktoré som nedokázala len tak umlčať,“  spomína Zdena.

Mohlo by vás zaujímať: Od začiatku som to ťahala s dvomi mužmi naraz: Myslela som si, že sa len hrám až do tohto momentu

Navyše si v ten istý večer ľahol do postele s ďalším prekvapivým rozhodnutím. Chcel dieťa. Vraj sa cíti pripravený na to, posunúť náš vzťah ďalej a dieťa je podľa neho jediná vec ktorá nám chýba k tomu, aby sme boli skutočne šťastní. Vtedy som sa zarazila. Dieťa malo dať nášmu manželstvu zmysel? A ako vôbec som ho mala splodiť s mužom, ktorý sa ešte pred pár mesiacmi oddával inej žene? Tu už nešlo o mňa, ale o oveľa viac. O nevinný život, ktorý by celá táto situácia neuveriteľne zasiahla a to som už nebola schopná podstúpiť. Nie v takomto prípade a za takýchto okolností,“ dodáva Zdena, ktorú dieťa konečne vyviedlo z omylu a otvorilo jej oči. V klamstve sa žiť predsa nedá.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba