Presunúť na hlavný obsah

Neveru nikdy neutajíte dlhodobo: Táto jedna vec ma prezradila a takmer som prišla o manžela

Feminity

Ak si myslíte, že nevera je niečo, čo nevypláva na povrch, mýlite sa. Navyše, ak vyjde pravda von po rokoch, zväčša to má aj trpkú príchuť.

”Brali sme sa z čistej a úprimnej lásky. Obaja sme mali čerstvých osemnásť. V tom čase tomu nikto nerozumel a všetci nám hovorili, nech ešte počkáme. Vraj máme čas a nič nám neujde. V dnešnej dobe a ani pred dvanástimi rokmi sa v tomto nič nezmenilo. Postoj spoločnosti k manželstvu zostal akýsi vágny. Všetci, ktorí túžia po tomto zväzku akoby sa odlišovali od drvivej väčšiny, aspoň ja mám ten pocit,” začína svoje rozprávanie Timea. ​

Niekedy je menej viac

Manželstvo krehkej blondínky a dnes už úspešného marketingového riaditeľa Šimona, bolo vždy idylické. Tvorili prototyp rodiny, ktorý dnes už vídať skutočne skôr výnimočne. V čerstvej tridsiatke mali za sebou sobáš, obaja skvelé postavenie v kariérnej oblasti a dve zdravé rozkošné ratolesti. ”V podstate sme si žili ako v rozprávke. V ničom sme sa nemuseli obmedzovať, mohli sme si dopriať všetko po čom sme túžili. No aj napriek tomu, mi niečo chýbalo,” rozhovorí sa Timea. To po čom roky túžila a nemala to, bolo prosté. Manželova pozornosť. Šimon sa najmä po narodení detí sústredil skôr na prácu. ”Rozumiem, že nás chcel zabezpečiť, nechcel, aby nám čokoľvek chýbalo a cením si to, no ja som trpela nedostatkom.” Absencia pozornosti a lásky sa napokon prejavila. Aj napriek tomu, že všetko ostatné bolo na prvý pohľad dokonalé. 

Neprehliadnite: Vždy, keď sa táto žena objavila v živote môjho muža, ostal vykoľajený: Po rokoch som sa konečne dozvedela pravdu

"Každú nedeľu večer sme mali s kamarátkami babskú jazdu. Nepredstavujte si žiadnu veľkú žúrku. Všetky sme mamy. Jednoducho sme išli do obľúbeného podniku na večeru a pár pohárov vína. Odreagovať sa, zabudnúť na plienky, dojčenie, či neustále napomínanie "mini ľudí", ktorí nám počas dňa boli nepretržite v pätách. Asi všetky mamy vedia, o čom je reč. Len tento večer u mňa zmenil viac, ako som očakávala."

Pravda sa vždy ukáže

Timea sa cítila frustrovaná. Pripadala si neatraktívna, nepotrebná a nadobúdala pocit, že už nič lepšie ako vymienanie plienok ju nečaká. V tomto rozpoložení, sa v jej prítomnosti objavil Alex. Najlepší kamarát jej manžela. Timea ho vždy priťahovala, len sa logicky držal skrátka. Veď to bola žena jeho kamoša. No v ten večer bolo všetko akési iné. A oni dvaja mali k sebe odrazu oveľa bližšie ako kedykoľvek predtým. Timea mu začala rozprávať, čím vo vzťahu trpí a Alex ju v jej pochybnostiach voči Šimonovi, veľmi vedome podporoval. Až dosiahol to, že napokon skončili spolu v jeho byte. Keď sa ráno zobudili, rozumne sa dohodli, že o tom nikonu nepovedia. Táto ich dohoda skutočne platila. Viac ako osemnásť mesiacov. No napokon pravda predsa len vyplávala na povrch. 

Prečítajte si: Darček, ktorý som dala svojmu manželovi napokon odhalil jeho neveru: Toto bol ten moment, keď som to zistila

"Veľmi dobre si pamätám ten okamih. Bolo to v lete, u nás na dome pri bazéne. Riešili sme znamienka na tele a to, čo predstavuje riziká. Bežná, nevinná téma. Na čo Alex veľmi bezprostredne zareagoval, že aj ja by si mala nechať vybrať to svoje väčšie. Pre istotu. Hoci to myslel dobre, problém bol v tom, že ho mám v oblasti, ktorú nevidno ani v bikinách. Môjmu mužovi bolo všetko jasné. Okamžite pochopil. Môj vystrašený pohľad, ho v jeho pochybnostiach len potvrdil. Nemalo zmysel zapierať. Povedala som mu celú pravdu. Hoci dodnes s tým nie je úplne vyrovnaný, sme stále spolu. Naše deti nás držia pri sebe. Aspoň Šimona pri mne. Bojím sa však okamihu, keď chlapci odrastú... "

Dokázali by ste vo vzťahu odpustiť neveru?

spolu hlasovalo 547 ľudí

Áno
153
Nie
394

- Najčítanejšie -