Presunúť na hlavný obsah

Začala som si s najlepším kamošom: Takýto vzťah je náročnejší ako manželstvo a vy už asi tušíte, prečo

Feminity

Ak sa priateľstvo premení na niečo viac, nie je to vždy úplne ideálne. Najmä v prípade, ak je to potom založené len na sexe. Andrea to pochopila v hodine dvanástej.

Andrea sa s Patrikom kamarátila snáď od plienok. Bývali na jednej ulici, chodili do tej istej škôlky, školy a hoci sa ich cesty počas výšky na istý čas rozišli, vždy boli v kontakte. Od malička tvorili nerozlučnú dvojicu. Nikdy však medzi nimi nebolo nič viac ako kamarátstvo. Obaja mali k sebe blízko ako súrodenci. Až do istého momentu. 

Prečítajte si: Darček, ktorý som dala svojmu manželovi napokon odhalil jeho neveru: Toto bol ten moment, keď som to zistila

Boli sme ako súrodenci

Andrea počas štúdia odišla na stáž do Paríža. Študovala dejiny umenia a získala tu štipendium. Sama si lepšie miesto nedokázala predstaviť. V tom čase bol Patrik zase na Islande. Chcel si privyrobiť a dostal tu slušné miesto v jednej na šesť mesiacov. Nakoľko on bol na škole externe, dalo sa to skĺbiť. "Denne sme si volali, naše videohovory nemali konca. Občas sa mi aj nové kamošky v Pariíži smiali, že nemôžeme byť len kamaráti. No my sme boli. City medzi nami boli odjakživa zadefinované. Vedeli sme, čo chceme, po čom túžime. Mala som prehľad o tom, aké ženy priťahujú jeho, on vedel, akí muži mňa. A rozhodne sme teda neboli typ jeden druhého, verte mi. Preto by mi ani vo sne nenapadlo, že by medzi nami mohlo k niečomu dôjsť. No človek mieni... a ďalej to asi poznáte." Andrea sa aj po štipendiu rozhodla zostať v Paríži. Získala stu skvelé miesto, nových priateľov. Prakticky začala nový život. No Patrik do neho rozhodne stále patril. Boli v neustálom kontakte. 

Odrazu som ho videla inými očami

Až jeden moment medzi nimi zmenil všetko. Stalo sa to na Anderine narodeniny. Keďže nezohnala letenku výhodne na Slovensko, rozhodla sa tentokrát zostať vo Francúzsku. Hoci sa tešila na Patrika, povedala si, že to tentokrát oslávi aj bez neho. "Jasné, že mi to bolo ľúto, boli to moje prvé narodeniny bez neho. No to som ešte netušila, čo pre mňa chystá. Patrik sa objavil v momente, kedy som mala sfúknuť sviečky na torte. Všetko dohodol s mojimi kamošmi. Nezmohla som sa na slová. Normálne ma dojal. Toto boli jedny z mojich najkraších narodenín. V ten večer mi pripadal ako najsexi muž na svete. A aj to medzi nami prekročilo kamarátsku hranicu. Áno, začali sme si spolu. No ráno, keď sme sa prebrali, povedali sme si, že nechceme skončiť tak, že sa raz rozídeme a nebudeme si vedieť prísť na meno. Dohodli sme, že občas spolu strávime noc a každý z nás môže randiť, s kým chce.
 
 
"Napriek tomu, že som si myslela, že to ustojím a nebude mi jeho randenie vadiť, mýlila som sa. Zistila som, že takýto vzťah je oveľa náročnejší ako manželstvo. Ubehlo päť rokov a medzi nami je to stále rovnaké... a ja neviem, dokedy to takto zvládnem. Ľúbim ho, no mám strach, že by som ho raz mohla stratiť."

Mali ste niekedy niečo viac, so svojím najlepším kamarátom?

spolu hlasovalo 111 ľudí

Áno
34
Nie
77

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe