Presunúť na hlavný obsah

Lenka urobila osudovú chybu: Kým jej priateľ ju chcel požiadať o ruku, celé to zmarila

Sex a vzťahy

Chcela sa vo vzťahu cítiť ako kráľovná, no nedá sa povedať, že by sa ku svojmu priateľovi správala tak, ako očakávala od neho. Táto chyba ju však stála to, po čom túži nejedna žena...

Lenka patrila medzi veľmi pohľadné ženy a čo viac, bola spoločenský typ. Koniec koncov práve  táto kombinácia jej zabezpečovala zdravé sebavedomie. Muži sa okolo nej len hemžili a každý sa v jej spoločnosti cítil veľmi dobre. Presne to inklinovalo jej partnerovi Michalovi, bola totiž veľmi uvoľnená a zábavná, nikdy sa s ňou nenudil. 

Prečítajte si: Darček, ktorý som dala svojmu manželovi napokon odhalil jeho neveru: Toto bol ten moment, keď som to zistila

Po vstupe do vzťahu ukázala svoju pravú tvár

Je úplne iné, keď s niekým chodíte a keď s ním začnete žiť. Vtedy totiž akákoľvek póza alebo pretvárka ide bokom a ukáže sa pravá tvár každého. Samozrejme, aj s tými negatívnymi vlastnosťami. A netvárme sa, že ich niekto nemá, každý ich máme. Je však len na nás, do akej miery vieme potom robiť vo vzťahu kompromisy a vychádzať v ústrety tomu druhému, pretože potom už to nie som „ja“, ale „my“.

Jej partner Michal bol vzdelaný, mal dobré postavenie nielen v práci, ale aj v spoločnosti. Jej ego to však po istom čase zrejme nedokázalo prijať a začala sa k nemu správať doslova ako k menejcennému. Pri každej príležitosti ho zhadzovala, aj keď si to možno sama neuvedomovala. Vyčítala mu, aký je neschopný v spoločnosti priateľov, ale aj jeho kolegov, keď boli niekde na večierku. Chcela, aby ju on stále obdivoval, nie niekto jeho. Jej reakcia teda bývala, že všetko, čo urobil, bolo zle, alebo nepostačujúce. 

Navyše, začala čoraz viac uprednostňovať svojich priateľov a známych. Lenka bola typ ženy, ktorá doma neobsedí ani s pribúdajúcim vekom. Potrebovala byť vždy a všade. So všetkými. Počas jedného víkendového večera bola schopná obehať niekoľko podnikov, aby sa stretla snáď so všetkými, s ktorými sa dalo. Niekedy tých ľudí poznala sotva v ten večer. 

Napriek tomu sa Michal odvážil pre tento krok

Samozrejme, Michal bol z toho celého zhruba po roku nešťastný a cítil, že vo vzťahu s ňou ho to prestáva baviť. Žiadny chlap sa totiž nechce cítiť takto „podkopávaný“, nie to ešte vlastnou ženou. Obidvaja však boli vo veku, keď už sa chceli usadiť a mať rodinu. Michal si preto myslel, že ak urobí to, po čom každá žena túži, Lenka sa zmení. Dal jej vyrobiť na mieru zásnubný prsteň, ktorý nosil stále pri sebe a poctivo strážil to, aby sa neprezradil.

Chcel ju požiadať o ruku, ona zareagovala tak, ako si nepredstavoval

S Michalom mali ísť na večeru a mať konečne čas len pre seba. Práve vtedy sa rozhodol, že ju požiada o ruku a dohodol si presne s čašníkmi, ako to celé bude prebiehať. 
Keď sa však navečerali, kúsok od stola začala hrať živá hudba. Lenku to akosi rozrušilo a povedala mu, že je čas vypadnúť z tejto snobskej reštaurácie a či s ňou nepôjde do mesta za známymi. Michal zostal v šoku a nevedel nájsť slová. Jediné, na čo sa zmohol bolo, že on pôjde domov si ľahnúť a ona nech pokojne ide za nimi.
Keď sa Lenka v noci vrátila domov, na nočnom stolíku bola škatuľka s prsteňom, zatiaľ čo Michal vedľa spal... Celá jeho snaha bola márna a poníženie pred čašníkmi v reštaurácii bola len definitívnou bodkou za celým ich vzťahom. 

Ráno, keď si to ona uvedomila, on sa rozhodol, že bude najlepšie, keď pôjdu od seba. Až tento moment v Lenke spôsobil výčitky za celé svoje správanie, no už bolo neskoro. „Uvedomila som si, že po celý čas som mala pri sebe človeka, ktorý ma ako jediný miloval. Zatiaľ čo ja som sa stretávala s ľuďmi, ktorí sa so mnou chceli len zabávať a v prípade akejkoľvek pomoci som pre nich bola vzduch, Michal mi bol nablízku,“ uvedomila si Lenka. 

Neprehliadnite: Vždy, keď sa táto žena objavila v živote môjho muža, ostal vykoľajený: Po rokoch som sa konečne dozvedela pravdu

„Brala som to ako samozrejmosť. Je to ako so všetkým, čím viac sa snažil mi dávať, tým viac som bola nespokojná a chcela som viac. Chcela som, aby sa ku mne správal ako ku kráľovnej, ale ja sama som sa k nemu správala ako k pešiakovi...“ priznala napokon Lenka, ktorá si je vedomá svojej chyby a verí, že v ďalšom vzťahu sa jej to už nezopakuje

Je to však už dva roky, čo je sama a aj keď má v okolí množstvo mužov, zatiaľ nenašla nikoho, kto by jej vyhovoval tak ako Michal. 

- Najčítanejšie -