Presunúť na hlavný obsah

Manžel urobil v mladosti rozhodnutie, o ktorom mi pred svadbou nepovedal: Teraz neviem, ako sa mám zachovať

Sex a vzťahy

Katka sa ocitla medzi dvomi mlynskými kolesami. Na jednej strane láska k manželovi, hoci klamal, na strane druhej voľba, ktorú musí urobiť. Obetuje sa alebo sa zachová sebecky rovnako ako jej manžel?

Buď si naša čitateľka Katka vyberie manželský život, ktorý však nikdy nebude v jednej veci pre ňu naplnený. Alebo sebecky uprednostní seba a svoje potreby? Ale kto začal prvý so sebectvom? Utvorte si názor sami...

Samé výhovorky, ktoré napokon došli

Naša čitateľka Katka sa nám rozhodla vyrozprávať a opísať situáciu, v ktorej sa ocitla nie vlastným zapričinením, ale na základe klamstva svojho manžela, ktorý k nej nebol od začiatku vzťahu úprimný. „S Oliverom to bola skutočná láska, o ktorej som bola presvedčená, že nám vydrží do konca našich životov. Všetko sa však rozplynulo v momente, keď som začala v manželstve pýtať, kedy budeme mať deti, pretože ja som po nich skutočne túžila. Najskôr som dostávala odpovede typu „keď si zoženieme niečo väčšie,“ potom „Keď si ešte trocha užijeme život vo dvojici“ a napokon mu došli výhovorky,“ objasňuje Katka. 

Mohloby vás zaujímať: Vždy, keď sa táto žena objavila v žvote môjho muža, ostal vykoľajený: Po rokoch som sa konečne dozvedela pravdu

Rozhodnutie v mladosti, ktoré však neľutuje

Napokon sa Katka dozvedela z úst svojho milovaného manžela, že pred pár rokmi podstúpil vazektómiu, pretože bol presvedčený, že nechce mať deti. V tej chvíli sa Katke zrútil svet, pretože túžila po deťoch s ním: „Veď aj to je dôvod, prečo som si ho brala, nie? Túžila som si s ním vybudovať rodinu. Keď si len pomyslím, že pred oltárom sa nás kňaz pýtal, či s láskou prijmeme deti ako dar a budeme ich vychovávať v našej viere... Veď on klamal už pri oltári... nechápala som, ako mi mohol niečo také dôležité zamlčať, keď dobre vedel, že som tému deti neraz načala. Čo si myslel?“ Nechápe do dnešného dňa naša čitateľka. Keď sa však na to spýtala svojho manžela, ten jej dal len tú odpoveď, že ju neskutočne miluje a že si myslel, že nakoniec aj ona zatúži len po živote vo dvojici. Keď sa ho však spýtala, či odvtedy nezmenil názor, vraj nie, že stále deti nechce. 

Katka sa ešte nádejala, že si pred takým dôležitým rozhodnutím nechal aspoň zmraziť spermie, ale kdeže. Jej manžel si bol natoľko istý, že si povedal, že to nepotrebuje a dobrovoľne sa pripravil o možnosť mať vlastné dieťa. 

Čítajte tiež: Hoci sme spolu boli 10 rokov, napokon sme sa rozišli: Až časom som zistila, čo je pravý dôvod rozpadu

Rozhodnutie, ktoré musela urobiť

Keď vyprchali tie prvotné, najsilnejšie emócie a Katka začala triezvejšie uvažovať, vedela, že sa musí rozhodnúť. Vedela, že napriek tomu, ako veľmi ju svojím sebeckým rozhodnutím ranil, že ho stále miluje. Ale na druhej strane, dokáže s ním pokračovať v manželskom živote, ktorý nebude pre ňu nikdy nenaplnený, keďže nebude s ním mať deti? „Neviete si ani predstaviť ako dlho som s tým bojovala. Ako dlho som premýšľala nad tým, čo urobiť. No nakoniec som pochopila, že sa buď obetujem a zachránim si manželstvo, v ktorom som inak bola šťastná alebo si sebecky doprajem šancu mať to, po čom túžim,“ priznala sa Katka. 

Kto bol sebecký viac? 

Manželovi Katka oznámila, že hoci ho miluje, ich manželský život by bol len pretvárka. Že sa zachoval sebecky, keď presvedčil sám seba, že jeho manželke bude stačiť život bez detí. Potom dodala aj toto: „Ty si sa sebecky zachoval vtedy, ja sa tak musím zachovať teraz. Dávam prednosť sebe, pretože túžim po vlastných deťoch, ktoré mi ty dať nikdy nemôžeš a zatajil si mi to. Opúšťam ťa, pretože manželstvo bez detí pre mňa nie je naplneným manželstvom. Nedal si mi na výber... .“ 

Neprehliadnite: Učinila som jedno rozhodnutie bez vedomia svojho manžela: Bojím sa, že keď na to príde, neodpustí mi to

Dnes je Katka už rozvedená a hoci ju to bolí do dnešného dňa vie, že v tom manželstve by nemohla pokračovať, ako by sa nebolo nič stalo. „Keby sme zistili, že je neplodný až v manželstve, neopustila by som ho. Ale on toto rozhodnutie urobil vedome a dobrovoľne. Zachoval sa sebecky, no ja napokon tiež. Kto bol sebecký viac? Neviem, ale cítim, že som sa rozhodla správne,“ dodáva na záver naša čitateľka Katka.

 

- Najčítanejšie -