Presunúť na hlavný obsah

Hoci sme spolu boli 10 rokov, napokon sme sa rozišli: Až časom som zistila, čo je pravý dôvod rozpadu

Feminity

Niekedy láska stroskotá aj v období, kedy by ste to už zrejme nečakali. Ak zažehnáte dve krízy, no napokon to skončí kvôli úplnej banalite, zaskočí vás to. Pravý dôvod, však Tamara zistila až časom.

Tamara bola vydatá za brata svojej najlepšej kamarátky. A hoci si ako deti pomaly nevedeli prísť na meno, v dospelosti sa jeden do druhého zaľúbili. Mladá láska prerástla napokon do manželstva. Aj keď naoko ich vzťah vyzeral ideálne, nebolo v ňom všetko až také ružové. A vedeli to obaja. 

Prečítajte si: Moja manželka ma podrazila vo chvíli, keď som to najmenej čakal: Z toho, čo urobila, je mi zle

Maličkosti, ktoré zohrávajú veľkú úlohu

"Mali sme klasické manželstvo. Rozumeli sme si spájali rovnaké záujmy, mali sme toho veľa spoločného. Emil bol úžasný. Každá jedna by ho brala všetkými desiatimi. Bol milý, láskavý, spoločenský a mal zmysel pre humor. Našou najväčšou vášňou bolo cestovanie. Obaja sme ho milovali. Hneď ako sme sa dali dokopy, urobili sme si cestovateľký rok. Boli sme v Tanzánii, na Mauríciu, Keni, Zanzibare a vo Vietname. Vždy som si myslela, že práve v takýchto okamihoch, spoznáte toho druhého najlepšie. Nikdy sme totiž neišli cez cestovku, ale na vlastnú päsť. V mnohých situáciách sme sa museli spoľahnúť jeden na druhého. Poznala som všetky Emilove silné aj slabé stránky a on poznal tie moje. Práve preto som bola presvedčená o tom, že my dvaja spoločne ustojíme akúkoľvek krízu. No veľmi som sa mýlila," začína svoje rozprávanie Tamara. 

Dôvod, ktorý ma skutočne prekvapil

Áno, dve veľké krízy Tamara a Emil ustáli. Dokonca aj neveru. "Hoci som nikdy nepredpokldala, že by som neveru dokázala odpustiť, život ma naučil jeden fakt. Človek mieni... A niekto tam hore mení." Tamara prepáčila Emilovi aj jeho malé pošmyknutie. Vedela som, že takmer každý chlap niekdy jednoducho podľahne. Mala som za sebou stovky príbehov mojich kamarátok a kolegýň. Možno aj preto som sa mu rozhodla odpustiť. Bolo mi jasné, že ma ľúbi, cítila som to. Preto som neváhala odpustiť mu. No napokon prišlo niečo, čo ukončilo náš vzťah, bez akéhokoľvek momentu prekvapenia, alebo veľkej udalosti, ktorá by toho bola predzvesťou," pokračuje Tamara.

Neprehliadnite: Manžel mi zamlčal niečo, čo som mala vedieť skôr, než som si ho vzala: Tento moment mi zmenil vzťah

Tamara otehotnela a narodili sa im dvojičky. Počas celého obdobia Emil, Tami veľmi pomáhal. Vedel, že v porovnaní s ich doterajších životným štýlom sa jej život skutočne obrátil hore nohami. Musela skončiť v práci, ktorú milovala, na cestovanie mohli na pár rokov veru zabudnúť a nebudeme si klamať, ale dvojičky vedia dať poriadne zabrať. No napriek akejkoľvek jeho snahe sa jeden druhému začali vzďaľovať. Odrazu sa pre Tami stali stredobodom vesmíru deti a na ich spoločné záujmy a vzťah začala akosi zabúdať. Odsúvala Emila do úzadia a dvojičky sa pre ňu stali všetkým. Samozrejme, myslela to všetko dobre, len vo chvíľah, kedy sa vyrovnávala s úlohou mamy, akosi zabúdala na fakt, že je aj manželkou. A nie, v tomto okamihu si Emil nenašiel žiadnu bokovku. Práve naopak. Snažil sa byť Tami čo najviac nablízku. Avšak, hoci nechtiac, no predsa ho ona od seba neustále odsúvla. Na vedľajšiu koľaj. Až to napokon prišlo do štádia, kedy sa ich pohľad na život začal diametrálne odlišovať. Každý mal vlastné predstavy, sny  a túžby a akosi si jeden druhému nezapadali do konceptu. "Vzdialili sme sa jeden druhému natoľko, že rozchod bol jediným riešnením. Áno rozchod. Kvôli deťom som sa rozhodla byť stále jeho manželkou. Aj keď žijeme oddelene, naše deti majú stále rodičov, ktorí sa neradia do kategórie rozvedených. Viem, že je to tak pre všetkých najlepšie. Aspoň zatiaľ. Samozrejme, uvidíme, čo prinesie čas... Avšak za rozpad nášho vzťahu mohlo napokon obyčajné odcudzenie, dokonca zohralo významnejšiu úlohu, ako nevera... "

Myslíte si, že práve toto je dôvod na ukončenie vzťahu?

spolu hlasovalo 197 ľudí

Áno
47
Nie
150

- Najčítanejšie -