Presunúť na hlavný obsah

Vždy, keď sa táto žena objavila v živote môjho muža, ostal vykoľajený: Po rokoch som sa konečne dozvedela pravdu

Sex a vzťahy

Naša čitateľka Bibiana prepadla zlému pocitu zakaždým, keď sa v živote jej manžela Braňa objavila istá žena z ich rodnej dediny. Cítila, že títo dvaja majú niečo spoločné a niečo aj taja. Napokon sa dozvedela, čo potrebovala vedieť...

Nemala som z nej dobrý pocit, ale skôr som z nej cítila smútok

Bibiana po prvýkrát uvidela reakciu svojho manžela Braňa na istú blondínku v jeho veku, keď raz išli cez dedinu a pred sebou tlačili kočík so svojím malým synčekom Markom. Vtedy išla tá blondína priamo oproti nim a nebolo sa kde vyhnúť. Keďže bola Bibiana prisťahovaná, miestnych nepoznala, ale videla ten pohľad v očiach, ktoré sa obom stretli. „Manžel akoby na chvíľu zamrzol a nevedel ani pozdraviť. Bolo mi jasné, že tí dvaja sa asi poznajú... No potom, čo sme sa pohli ďalej ostal môj manžel celý vykoľajený ešte niekoľko dní. Počas tých dní sme dotyčnú stretli ešte zopár krát, dokonca raz som ju stretla v miestnom obchode a pristihla som ju pritom, ako sa díva na nášho Marka v kočíku. No ani sa mu neprihovorila, ani sa neusmiala, len na neho chvíľu hľadela a mne sa to zdalo veľmi zvláštne. Nemala som z tej ženy dobrý pocit, no skôr ako by som sa jej bála, som z nej cítila akýsi smútok,“ objasňuje naša čitateľka Bibiana. 

Mohlo by vás zaujímať: Môj bývalý si zaal s mojou najlepšou kamarítkou: Jeno gesto mi naznačovalo, že to spolu ťahali už skôr

Kedysi dávno môj manžel s ňou chodil

Potom ju viac Bibiana nevidela, ale od svojej švagrinej sa dozvedela, že kedysi dávno, na strednej spolu tá blondínka, Lenka, a jej manžel Braňo spolu chodili a krátko po strednej sa vraj aj rozišli. No všetci si mysleli, že kvôli tomu, že obaja smerovali na iné vysoké školy a preto usúdili, že rozchod bude asi najlepšie rozhodnutie Napokon sa však Lenka z ničoho nič rozhodla, že nepôjde na vysokú, ale do zahraničia a tu sa ich príbeh skončil. „Nechcela som sa v tom vŕtať, ale aj tak som bola sklamaná, že mi o nej manžel nikdy nič nepovedal,“ priznáva Bibiana. Napokon sa rozhodla radšj na nič nepýtať a blondínku mu nepripomínať. 

Ďalšie ich stretnutie mi potvrdilo, že niečo taja 

No asi po roku sa objavila Lenka v dedine znova a od švagrinej sa Bibiana dozvedela, že sa rozhodla už definitívne vrátiť zo zahraničia a usadiť. Netrvalo dlho a spolu s Braňom ju stretli na tom najnečakanejšom mieste, na detskom ihrisku. „Sedela tam a sledovala hrajúce a výskajúce deti. Keď videla, že sme prišli, čakala som, že sa jej konečne manžel aspoň prihovorí, pozdraví ju, zdalo sa mi to zvláštne, veď spolu chodili, a ja nie som predsa žiarlivá. Pre takéto veci dokážem mať pochopenie. Ale oni dvaja nič. Zase na seba len tupo hľadeli, ale teraz som videla jasný smútok aj v očiach svojho manžela. To už mi nedalo a keď Lenka odišla, spýtala som sa manžela, prečo mi nepovedal, že s ňou chodil a aké tajnosti to medzi sebou majú...,“ opisuje naša čitateľka.

Čítajte tiež: Bola som jeho manželkou len polrok: Krátko po svadbe som objavila niečo, čím ma totálne vodil za nos

Nakoniec išiel manžel s pravdou von 

Braňo vedel, že musí manželke konečne povedať pravdu a aj sa odhodlal jej ju prezradiť: „S Lenkou sme sa rozišli potom, čo mi oznámila, že bola na potrate s naším dieťaťom. Dodnes si vyčítam, že to urobila aj kvôli tomu, že vtedy, keď mi to oznámila, som nezareagoval dobre, len som mlčal a potom som jej povedal, že musím o všetkom popremýšľať. V skutočnosti som však potreboval popremýšľať o tom, ako to zariadime, keď máme ísť na vysokú a každý inde, ako sa budeme o to malé starať. Jedno som ale vedel určite, že to dieťa si necháme, hoci by to malo znamenať, že vysoká sa odkladá. Bol som vychovaný tak, aby som za svoje činy prevzal zodpovednosť a mienil som sa zachovať ako chlap. Naviac, mal som Lenku skutočne rád. No ona bez môjho vedomia šla na potrat a potom mi len oznámila, že sa rozchádzame a odchádza do zahraničia. Teraz sa vrátila a ja to mám stále pred očami. Obaja sme urobili chybu a teraz sa pomaly nemôžeme jeden druhému pozrieť do očí,“ priznal sa so smútkom v hlase jej manžel Braňo. 

Neprehliadnite: Aby som zachránila manželstvo, musela sa vzdať jednej osoby, ktorá mi bola blízka: Dnes to ľutujem

Poradila som mu to jediné, čo sa dalo urobiť 

Keď sa Bibiana z jeho priznania ako tak spamätala, povedala mu, že sa nemôže celý život za to obviňovať, že predsa chcel urobiť správnu vec a nemôže sa Lenke ani vyhýbať, najmä nie teraz. „Povedala som mu, nech ju vyhľadá a nech ju prinúti sa porozprávať, aby mohli nechať minulosť minulosťou. Pretože Lenkin smutný pohľad, pohľad, ktorý venovala nášmu Markovi aj jej pozorovanie detí na ihrisku svedčia o tom, že sa s tým doteraz nevysporiadala ani ona. Obaja sa musia o všeličom porozprávať,“ dodáva na záver Bibiana, ktorá je rada, že Lenka so stretnutím s jej manželom napokon súhlasila. 

- Najčítanejšie -