Presunúť na hlavný obsah

Typ vzťahu, ktorý vydrží celý život: Toto musí mať dvojica, ktorá je silnejšia ako ostatné páry

Partnerské vzťahy

Je vzťah na celý život o šťastnej náhode, alebo ho v rukách máme sami? Prezradíme vám, aké typ vzťahu dokáže prežiť najdlhšie a čo musí táto dvojica mať.

V dnešnej dobe je udržať si vzťah náročnejšie ako kedykoľvek predtým. Okrem zvýšených nárokov, aké sú kladené na ženy aj na mužov,  je to aj vplyv sociálnych médií a s ním spojených rizík. Nadviazanie kontaktu je totiž jednoduchšie ako v minulosti a vzťahy tak musia čeliť aj otázke dôvery a vernosti.

Prečítajte si: Nasťahovala sa vedľa nás bývalá môjho muža: Keď urobila túto nehoráznu vec pred zrakom našich detí, zakročila som

Mnohým z nás preto napadá, či v dnešnej dobe ešte dokáže existovať vzťah na celý život. Nebojte sa, nesklameme vás, dá sa to. Veľa vzťahov totiž nepracuje na svojom vývoji vzťahu spoločne. Podliehajú vlastnému egu alebo zbytočne vytvárajú konflikty tam, kde by mali byť oporou. 

Čo teda robí vzťah unikátnym?

Tolerancia vedie k lepším rozhodnutiam

Typ vzťahu, ktorý vydrží celý život je založený na tolerancii. Vzájomnej tolerancii. Vášeň však nesmie vymiznúť a z dvoch zamilovaných mladých ľudí by sa nemali stať len dobre vychádzajúci priatelia. Veľa vzťahov tak dodnes funguje a dokáže vytvoriť príjemné zázemie pre svoje deti. Deti však cítia lásku a rovnako ju potrebuje každý z nás. 

Tolerancia iných názorov a nie vnucovanie toho svojho, je jedným z kľúčových rád k porozumeniu. Práve na dôležitých otázkach, v ktorých máme s partnerom odlišné názory dokážu vyplávať na povrch tie skryté vlastnosti, často vnímané ako negatívne. Ak sa naučíte akceptovať iný názor a byť tolerantná partnerka alebo partner, budete v živote robiť lepšie rozhodnutia. To všetko vedie paralelne k vnútornej vyrovnanosti. Čím menej sa budete nervovať, tým spokojnejší život a kvalitnejší vzťah budete mať.

Prečítajte si: Môj otec vymenil mamu za dievča mladšie odo mňa: Celý život hral divadielko a to len kvôli tejto jednej vec

Sú to tiež maličkosti, ktoré robia náš deň krajším. Spoločne strávený čas je toho súčasťou. Ak vedľa seba len zaspávate a všetok čas trávite len ako rodina, vytráca sa váš milostný vzťah. Je dôležité vedieť si „ukradnúť“ z tohto času aj sami pre seba. Neznamená to, že ste zlá matka, keď raz za čas pôjdete s mužom na romantický výlet. Vlastne by to ani nemalo byť raz za čas, ale pravidelne. Pre zdravý vzťah je to nevyhnutné. 

- Najčítanejšie -