Presunúť na hlavný obsah

Nasťahovala sa vedľa nás bývalá môjho muža: Keď urobila túto nehoráznu vec pred zrakom našich detí, zakročila som

Partnerské vzťahy

Stalo sa to, čoho sa naša čitateľka Veronika najviac obávala. Do nového domu sa s mužom a deťmi presťahovali len nedávno a po pár týždňoch ich čakalo nemilé prekvapenie.

Mať rodinný dom so záhradou bol vždy mojím snom a keď sme kúpili pozemok, nevedela som sa dočkať dňa, keď sa nasťahujeme. Pochopiteľne, bolo mi jasné, že v okolí bude isto bývať niekto známy a bola som na to pripravená, aj keď čím som staršia, tým viac túžim po väčšom súkromí. Nečakala som však, že pár mesiacov po nasťahovaní, ma zarazí, kto kúpil dom vedľa nás. To bol však len začiatok.

Čítajte tiež: Manžel odletel na služobnú cestu: Nemohla som spať, tušila som, že spoločnosť mu robí táto žena

Šok, keď sa k nám nasťahovala bývalá môjho muža

Keď som jedného dňa videla istú ženu vybaľovať krabice v dome oproti nám, myslela som si, že sa mi sníva. Našou novou susedkou bola práve bývalá môjho muža. Snažila som sa to rozdýchať a jediné, čo ma upokojovalo bol fakt, že sa tam nasťahovala s mužom. Čo sa dalo aj robiť, veď dva roky sme čakali, kým sa môžeme do vysnívaného domčeka nasťahovať. Zostávalo mi len byť nad vecou. Nechápala som však, prečo sa takéto veci vždy dejú práve mne. Aj keď myšlienka, že by sa tam nasťahoval jeden z mojich bývalých je ešte hrôzostrašnejšia. Žiadny z nich mi časom neprišiel normálny. 

Tak som si pomaly zvykala na to, že sa budem každé ráno musieť pozerať na dotyčnú slečnu. Bol to presne ten typ, ktorý potrebuje byť stredobodom pozornosti a upozorňovať na seba vždy a všade. Keď nemala pozornosť, mrnčala. Jednoducho žena, ktorú by ste aj ako žena najradšej zahlušila, nie to ešte ako muž, ktorý by s ňou mal žiť. Sústredila som sa preto na svoju rodinu a naše deti. Manžel bol totiž nad vecou a pre neho bola táto kapitola života uzatvorená. Neustále mi vysvetľoval, že za to, že sa nasťahovala rovno vedľa nás, on nemôže. A mal pravdu. 

Neprehliadnite: Muži narodení v tomto znamení sú pre ženy neodolateľní: Odhaľte spolu s nami, čomu vždy podľahneme

Keď provokovala, pretiekol mi pohár trpezlivosti

Pár týždňov sa dalo vydržať. Keď však nastalo leto, slečna dôležitá zašla veľmi ďaleko. Pravidelne chodievala každý deň po záhrade pred domom hore bez. Mali tam oplotenie, ale žiadne kríky. Jej muž nahotu vnímal úplne prirodzene. No nikomu nenapadlo, že my, susedia naokolo, nie sme zvedaví na to, čo nosí pod svojimi obtiahnutými mini šatami, ktoré pravidelne nosila. Nie, nežiarlim, ako by ma mnohí označili. Len som matka, ktorá nechce a nemá chuť vysvetľovať svojim malým deťom, kto je tá pani oproti a prečo nemá na sebe oblečenie, keď oni ho do škôlky nosiť musia. Nehovoriac o tom, že môj muž sa v tomto prípade správal tak, že strčil hlavu do piesku. Typický chlap. Keď má riešiť problém, radšej sa tvári, že žiadny nie je. 

Keďže si naša susedka rada užívala pozornosť, naďalej s tým neprestávala. Zašlo to napokon až tak ďaleko, že som dala manželovi ultimátum. Buď s tým niečo začne robiť, alebo odchádzam s deťmi z tohto domu. Nakoniec sme sa rozhodli dom predať ešte skôr ako sme sa stihli zabývať. Vedeli sme, že ako rodina chceme spolu byť, no pobyt na tomto mieste a za týchto okolností by bol pre náš vzťah a rodinu doslova zruinujúce. Odvtedy žijeme pokojný život a náš vzťah prechádza fázou ako na začiatku, keď sme boli do seba zamilovaní. Niekedy je fajn stáť si za svojím, aj keď to vyzerá ako šialený postoj. Ľudia a okolie, akým sa obklopujeme, nám robia svet. Tak prečo ho nemať krajší.

- Najčítanejšie -