Presunúť na hlavný obsah

Manžel odletel na služobnú cestu: Nemohla som spať, tušila som, že spoločnosť mu robí táto žena

Partnerské vzťahy

Peter často lietal na služobné cesty, bola to daň za to, že sme si žili na vysokej nohe. Vôbec som to neriešila až dovtedy, kým sa neobjavila táto mladá slečna.

Simona a Peter sú spolu krátko, no o to intenzívnejšie. Peter je úspešný biznisman, ktorý často lieta do Nemecka a do Ameriky na služobné cesty. Simona si rada vychutnáva život a preto jej nič iné nezostáva, než tolerovať manželove biznis cesty. Nikdy nepôsobila, že by žiarlila. Bola na to príliš veľký egocentrik. Vychutnávala si život a nevadilo jej, keď bola pritom sama. Až do istého momentu, keď sa objavila v prítomnosti jej muža mladá neznáma. 

Čítajte: Muži narodení v tomto znamení budú vždy tak trochu prelietaví: Viete, od koho netreba očakávať stabilitu vo vzťahu?

Prvýkrát, keď som ju videla

Koncom leta, keď sa tie krásne slnečné dni skracovali a s nimi aj pozitívna nálada, si Simona všimla istú zvláštnosť. „Môj muž nikdy nebol na sociálnych sieťach aktívny. Priviedli ho k tomu až známi, aby bol v obraze pri spoločných diskusiách, je to nevyhnutnosť tejto doby,“ začala svoje rozprávanie Simona. Tá si totiž v posledných týždňoch všimla, že na jeho profile pribudla medzi priateľmi nová osoba. Každá žena tajne sliedi a pozerá, aj keď to nepriznáva. Bol to aj Simonin prípad. Na profile tejto mladej slečny nebolo veľa fotografií. „Bolo jasné, že viac ako osemnásť nemôže mať.“ A to vzbudilo v Simone veľmi zvláštne pocity

Nemala absolútne žiadny dôkaz, že by to mohla byť jeho milenka. Rovnako to mohla byť paranoja, ktorej sama uverila, a to si ona sama veľmi dobre uvedomovala. Nemala predsa dvadsať. Nasledujúcich pár dní svojho Petra pozorovala a skúmala, či nemá správanie typické pre neverníka. Nech sa snažila ako sa snažila, nič nenasvedčovalo tomu, že by mal milenku, alebo že by nebol doma spokojný. Mladú slečnu preto vymazala postupne z mysle.

Nemohla som spať, tušila som, že je s ňou

„Keď začal september, manžel šiel tradične na služobnú cestu do Nemecka. Tentokrát som hneď prvú noc, kedy odišiel, nevedela spať. To sa mi nikdy nestávalo, myslela som si, že je spln. Ďalšiu noc som však bola rozrušená ešte viac.“ Simona mala zlý pocit. V hlave sa jej opäť vynorila spomienka na mladú slečnu z jeho profilu a mala tušenie, že Peter by mohol byť v Nemecku s ňou. Začala pátraciu akciu na sociálnej sieti a keď sa dostala na jej profil, zistila, že aj táto mladá slečna je práve v tento moment v Nemecku, ako jej muž. Bolo to úplne jasné a trvalo to už odvtedy, keď ju prvý raz videla medzi jeho priateľmi na sociálnej sieti. Ponížiť sa a vyvolávať mužovi na služobnú cestu, keď viete, že má vedľa seba mladú násťročnú milenku? Už len to, že je tínedžerka je v skutočnosti pre Simonu poníženie. Musela tŕpnuť do jeho príchodu domov. 

Neprehliadnite: Otehotnela som s naj kamarátom môjho muža: Až po 10 rokoch som sa odhodlala povedať pravdu a toto bol dôvod

Vysvetlenie, aké by čakal málokto

Poznáte to, stačí deň dva a z počiatočnej vrelej emócie je niečo, čo si myslíte, že sa ani nestalo alebo sa vám to len snívalo. Emócie ochladnú a s nimi aj riešenie, ktoré bolo vaším zámerom. Keď sa Peter vrátil z pracovnej cesty, čakala ho priama konfrontácia s tým, kto to je. „Povedal mi, že to je jeho dcéra. Má nemanželské dieťa z čias, keď sme ešte spolu neboli. S dcérou sa stretol prvýkrát teraz, po tom, čo oslávila osemnásť. Doteraz bola v starostlivosti len u jej mamy,“ priznala napokon Simona. Tá teraz netuší, čo by bolo lepšie, či to, že to mohla byť jeho milenka alebo to, že jej zatajil dcéru, ktorá je v čase veľkej puberty. Študuje v Nemecku, aby bola čo najďalej od domova a bližšie k otcovi, ktorého takmer celý život nevídala. Kariérne však túžila ísť v jeho šľapajách. Odmieta žiť v byte s mamou a chce sa na ďalšie roky nasťahovať ku nim. Nevedia preto, čo najbližšie dni môžu očakávať a ako to zasiahne ich doteraz zabehnuté životy. 

- Najčítanejšie -