Presunúť na hlavný obsah

Opustila som dlhoročného partnera kvôli inému mužovi: Týmto mi totálne pomotal hlavu

Sex a vzťahy

Kvôli svojim nepodložným a mylným dojmom či pocitom som sa vrhla do náruče muža, ktorý ma pobláznil. Potom som však zistila o čo som prišla, keď som opustila muža, s ktorým som skutočne mala niečo vybudované.

Dnes som mohla byť jeho manželkou

„S Teom som chodila už celé roky. Bol to však vzťah na istotu, a keby sa nebola udiala jedna vec, bola by som dnes jeho manželkou. Za všetko sa však v živote platí a ja som o neho prišla kvôli tomu, že som podľahla falošnej ilúzii o tom, že nie je pre mňa ten pravý. Nechala som sa uniesť vidinou romantickej lásky, ktorá bola v skutočnosti tou falošnou,“ objasňuje na začiatok svojho rozprávania naša čitateľka Marína (29), ktorá dnes vie, že sa mala riadiť viac rozumom. 

Mohlo by vás zaujímať: Na vianočnom večierku v škôlke mojej dcéry som si začala s jedným oteckom: Reakciu môjho muža nikto nečakal

Podľahla som inému mužovi, ktorého som stretla náhodne

Marína vedela dobre, že jej vzťah s Teom je už taký zaužívaný stereotyp. Napriek tomu, že mu nemohla nič vyčítať, cítila, že tá veľká láska, čo k nemu kedysi cítila, je už minulosťou. Že jej chýba tá povestná iskra. „Preto som tak rýchlo podľahla Patrikovi, ktorého som stretla raz náhodne v mojej obľúbenej kaviarni. Začínala som si myslieť, že to bol osud. Vždy sme tam na seba narazili. Jedno dopoludnie si prisadol a začali sme sa rozprávať. Odvtedy sme sa rozprávali pravidelne a ja neviem prečo, ale nikdy som sa mu ani slovkom nezmienila, že som vlastne zadaná. Fascinovalo ma jeho rozprávanie o živote, jeho príbehy zo života z iných krajín, ktoré precestoval. Vypočula som si smutný príbeh o tom, ako ho podviedla jeho životná láska. Cítila som sa pri ňom ako v sne, akoby som bola zrazu iným človekom. No nepočúvala som len ja. Zaujímal sa o mňa. Pýtal sa ma, o čom snívam. Také rozhovory som už dlho neviedla ani s mojím Teom,“ opisuje Marína, ktorá sa vraj na prvý pohľad zahľadela do Patrika. 

Čítajte tiež: Na vianočnom večierku som podľahla svojmu šéfovi: Keď to zistila jeho žena, urobila niečo, čo nikto z nás nečakal

Milovanie, ktoré som už roky nezažila

Stretávali sa celé mesiace bez toho, aby si toho Teo všimol. Nakoniec došlo k tomu, že sa spolu milovali v jeho byte. „Také krásne milovanie som nezažila už roky, Naozaj som v tej chvíli cítila, že je medzi nami niečo výnimočné, že toto je muž, na ktorého som v podvedomí čakala. Dnes neviem, čo som si vlastne myslela,“ hovorí Marína.

Neprehliadnite: Muž mi dvoril aj napriek tomu, že som zadaná: Neostalo to iba pri rozhovore, do práce mi poslal zvláštne balíčky 

Všetko som pochopila na prahu dverí

Potom sa stalo, že Marína chcela byť už iba s Patrikom. Ako opisuje, nevie ani ako k tomu došlo, ale jeden večer povedala Teovi všetko. Ten bol v šoku a nezmohol sa ani na slovo, len odišiel. Marína sa zbalila do malej tašky a tiež nechcela ostávať v ich spoločnom byte. Tak prišla nečakane k Patrikovi a ostala v nemom úžase, keď jej otvorila nejaká žena, ktorá sa predstavila ako jeho priateľka Soňa. V tom prišiel k dverám Patrik, ktorý ju nazval kolegyňou a vraj či je tu preto, aby mu doniesla tie podklady. V tej chvíli Marína všetko pochopila. Len sa s ňou zabával, kým sa nevrátila jeho skutočná priateľka domov: „Vrátila som sa do bytu, kde ma čakal už Teo. Začala som sa veľmi ospravedlňovať, že všetko ľutujem, nech mi dá ešte šancu. Ale len ticho povedal, že nám bolo spolu dobre a že ma dokonca plánoval požiadať o ruku. Ale že teraz je všetko už nenávratne preč, že na druhé šance on v takomto prípade neverí,“ objasňuje smutná Marína, ktorá je dnes sama a pochopila, akú hlúposť urobila. Prišla o stabilný vzťah, istotu, pokoj a harmóniu, ktorú v Teovi mala, o spoločne strávené roky aj o budúcnosť s ním.

 

- Najčítanejšie -