Tri kroky pomohli Barbore zbaviť sa zákernej kolegyne: Stačí si zvoliť podobnú stratégiu ako ona

Svojich kolegov, rovnako ako kolegyne si bohužiaľ nevyberiete. Pokiaľ sú skutočne zákerní, môžu vám poriadne znepríjemniť prácu a v podstate aj celý život. Čitateľka Barbora sa s nami podelila o to, ako zvládla tú svoju, zákernú kolegyňu.

Po tomto vám kolegyňa už život znepríjemňovať nebude

Po tomto vám kolegyňa už život znepríjemňovať nebude

Zdroj: Profimedia

Prácu, ktorú robím mám skutočne rada. Možno aj preto nie je prekvapením, že pracujem na rovnakom mieste už desať rokov. Všetko bolo v poriadku, kým sa v našom office prvýkrát nezjavila moja nová kolegyňa Natália. 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Dve Slovenky vytvorili úplne nový koncept kvetinárstva: Naučia vás, ako si štýlovo a rýchlo uviazať kyticu

Na prvý pohľad vyzerala ako veľmi milá osoba a musím uznať, že okrem toho bola aj neuveriteľne krásna. Mojou úlohou bolo zaučiť ju a pomáhať jej vo všetkom čomu nerozumie. V tom čase som sa okrem iného snažila získať pozíciu riaditeľky spoločnosti, keďže náš riaditeľ sa rozhodol, že odíde a hľadal za seba náhradu. Išlo o lukratívnu a v podstate najvyššiu pozíciu, o ktorej som celý čas snívala. Samozrejme, že okrem mňa tú prácu chceli získať ďalšie tri ženy a jeden muž, ktorí so mnou pracovali. Mali sme rovnaké šance, ale šéf mi vždy tvrdil, že mi dôveruje, že je na moju prácu hrdý a tiež to, že by som bola perfektnou kandidátkou na túto pozíciu. Šancu dal však každému a zadal nám projekt, ktorý sme mali do konca roka splniť. Podľa neho sa chcel rozhodnúť. Keďže som mala na starosti novú kolegyňu, musela som robiť na projekte po nociach.

Natália bola všímavá a povedala, že mi s tým pomôže a aspoň sa nejaké veci naučí. Najskôr som nechcela, ale keď sa neprestala ponúkať, súhlasila som. Všetko sledovala so záujmom. Po pár mesiacoch sme mali predstaviť svoje projekty s tým, že sme po jednom navštívili šéfovu kanceláriu. Natália mala mať v ten deň voľno a preto ma prekvapilo, že bola skôr v práci ako ja a stretli sme sa počas toho, ako vychádzala zo šéfovej kancelárie. Keď som vstúpila a začala s prezentáciou, zastavil ma a povedal, že podobný nápad počul od Natálie. Uviedol, že hoci je nováčik, bolo to skvelé a pozíciu sa rozhodol dať nečakane práve jej. Vraj nová krv. Povedala som mu, že to bol môj projekt a ona sa len zaúčala, ale jeho to nezaujímalo. Od inej kolegyne som zistila, že spolu niečo mali a ona len čakala na príležitosť ako ma zničiť. Napriek tomu som sa nevzdala bez boja a vďaka trom rozhodnutiam sa všetko nakoniec zmenilo.

Nespravila som v práci, ani pred Natáliou žiadnu scénu, ale pokračovala v "profesionálnom" priateľstve

Natália nechápala moju pokojnú reakciu, ale ja som vedela, že potrebujem zachovať pokoj na to, aby mi dôverovala a myslela si, že o miesto som nemala taký veľký záujem. Nakoniec som jej "priateľsky" povedala, že o jej a šéfovom pomere viem a myslím si, že miesto jej dal len kvôli tomu. Samozrejme, že ju to vytočilo a spravila pred ním scénu. Všetci práve vtedy pochopili, že mali pomer a miesto dostala neprávom.

Prestala som jej pomáhať a nechala ju nech využíva svoje vlastné "kreatívne" nápady

Keďže som jej vždy so všetkým pomohla, samozrejme, že jej prácu hodnotil šéf ako perfektne zvládnutú. Tentokrát som ju však nechala tak a prístup šéfa sa zmenil krátko po tom, ako spravila zopár chýb a stratili sme klientov. Nie, nebolo to tak veľmi zákerné, keďže som ju zaúčala poriadne dlhý čas a ona si zatiaľ riešila iné veci.

Inšpirujte sa: Vďaka tomuto získate v novej práci viac peňazí: Stačí, ak odpoviete na otázku o plate týmto spôsobom

Začala som sa oveľa viac sústrediť na prácu a ignorovala všetko okolo

Za najlepší krok však pokladám to, že som sa rozhodla opäť a ešte viac sústrediť na svoju prácu a neriešila som, čo o mne hovorí a čo si kto myslí. Nakoniec práve vďaka tomuto si šéf konečne uvedomil, že spravil chybu a nečakane zmenil svoje rozhodnutie. Natália sa nakoniec rozhodla odísť z práce, keďže vedela, že danú pozíciu bez niekoho pomoci aj tak nezvládne.

Mali ste niekedy v práci podobný typ kolegyne?

áno
142
nie
14
Hlasovalo: 156

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba