Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Farebné a sladké donuty ľudia milujú: Zistili sme, čím sa La Donuteria odlišuje a čo všetko ponúka

Kariéra

Len nedávno sme aj my navštívili prevádzku La Donuteria a boli sme milo prekvapení. Nejde totižto o žiadnu klasickú cukráreň, ale výnimočné, pekné a veľmi "chutné" miesto.

Už vo dverách nás dostala vôňa sladkých donutov a dojem nepokazil ani celkový servis, o ktorý sa s úsmevom postarala zamestnankyňa Miška. Práve ona nám o tejto chutnej prevádzke povedala viac.

FEMINITY TV: Vypočujte si rozhovor s Miškou, ktorá v La Donuterií pracuje o tom, čím je tento priestor vynimočný a v čom sa odlišuje

Mohlo by vás zaujímať: Talentované mladé Slovenky: Ich mená nie sú známe, no ich práca hovorí za všetko!

La Donuteria je dielom mladého Slováka Petra, ktorý sa rozhodol priniesť do Bratislavy niečo, čo tu chýbalo. Kým v iných mestách na svete sú prevádzky s donutmi neodmysliteľnou súčasťou, na Slovensku ich je málo, ak vôbec. Zaujímavé je hlavne to, že hoci je La Donuteria otvorená menej ako rok, svojich zákazníkov si našla už po pár dňoch. Keďže dnes vypredávajú donuty ešte pred záverečnou, zaujímalo nás, v čom je toto miesto tak veľmi výnimočné.

Na našu otázku nám dala jasnú odpoveď Miška, ktorá na tomto mieste už dlhšie pracuje: "Táto prevádzka je iná tým, že my ponúkame čerstvé donutky, ktoré sú každé ráno pečené. Okrem toho sú robené len z tých najkvalitnejších surovín." Práve tieto dve skutočnosti robia z La Donuterie skutočne kvalitnú "cukráreň." Na kvalite si zakladajú natoľko, že do svojich donutov pridávajú kvalitnú 60% belgickú čokoládu, využívajú čerstvé ovocie a nevlhnúci cukor. O tom, že sú vždy čerstvé a domáce hovorí aj ďalšia skutočnosť: "Donutky nemajú dlhú trvanlivosť kvôli tomu, že neobsahujú žiadne konzervanty iba poctivé suroviny." 

Aj samotná Miška si medzi donutmi našla svojich dvoch favoritov: "Môj obľúbený je karamelový a ešte malinový."

Na svoje si prídu aj ľudia s alergiami, či intoleranciou

"Cesto, z ktorého sú donutky robené, je vegánske, čiže nie sú tam ani vajíčka a ani mlieko." Ľudí s intoleranciou laktózy určite poteší fakt, že kokosový donut mlieko neobsahuje a je vhodný aj pre vegánov. "S tým, že ostatné glazúry sú aj s nevegánskymi ingredienciami, ale kokosový je celý vegánsky," dodala Miška.

Prečítajte si: Mladý pár zo Slovenska vytvoril zdravý koncept predajne: Majú výborné domáce pečivo a obilniny kúpite na váhu

V tomto je prostredie najviac výnimočné

"Mňa samú inšpirovalo k výberu práce to, že toto prostredie je veľmi milé a je tu familiárna atmosféra. Veľa ľudí nás chváli a to ma motivuje k lepšej práci." Po návšteve musíme uznať, že prostredie je naozaj krásne a donuty veľmi chutné.

Toto inšpirovalo samotného majiteľa k otvoreniu prevádzky

"Veľa cestujem po svete a všimol som si, že napríklad v New Yorku je donuteria na každej druhej ulici a podobne je to aj v Sydney. U nás zatiaľ nebola žiadna, tak sme si povedali, že to vyskúšame. Nechceli sme robiť také tie klasické americké donuty, lebo chutia zvláštne a umelo, preto sme viac ako rok hľadali a ladili recept na cesto, aby bolo prispôsobené na naše slovenské chute," dodal majiteľ Peter na záver.

- Najčítanejšie -