Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Talentovaná slovenská ilustrátorka si ide za svojím snom: Danyela Art kreslí obrázky, ktoré prinášajú radosť!

Kariéra

Zoznámte sa so slovenskou ilustrátorkou, ktorá sa dostala do povedomia verejnosti vďaka jej talentu. Úspešná Slovenka sa rozhodla robiť v živote to, čo ju baví.

Je mladá, talentovaná a úspešná. Reč je o slovenskej ilustrátorke Daniele Pavlíkovej, ktorá je známa pod menom Danyela Art. V exkluzívnom rozhovore pre Feminity prezradila, aké boli jej začiatky na ceste za vysnívanou prácou aj to, kde čerpá inšpiráciu na jej kresby.

Mohlo by vás zaujímať: Úspešná a ambiciózna Slovenka, ktorá podľahla "concept storu": Takto sa jej podarilo rozbehnúť biznis

 Začiatočné okamihy

„Ako prvý okamih si pamätám na fotenie, kde do spolupráce so mnou išla Lucia Sládečková. Za tieto okamihy som veľmi vďačná, pretože vtedy som začínala iba kresliť a ona do toho išla so mnou, čomu som veľmi rada,“ začína rozhovor slovenská ilustrátorka.

Spolupráce, ktoré ju tešia

Jej tvorba sa ocitla v dámskych a módnych magazínoch na Slovensku aj v zahraničí. Talentovaná ilustrátorka nám prezradila, aké ďalšie spolupráce ju zviditeľnili. „Boli to udalosti, kde som sa stretávala s verejnosťou na rôznych eventoch, čo ľudom ďalej evokovalo moju značku. V poslednom rade by som spomenula aktuálnu spoluprácu s Miss Slovensko, čo je pre mňa takou studnicou inšpirácií. Tým, že pre mňa je inšpiráciou hlavne žena a móda, takže tejto spolupráci sa veľmi teším,“ povedala úprimne.

Kde vznikla myšlienka?

„Taká myšlienka tuším nevznikla len tak, že som sa ráno zobudila a prišlo to. Ja som stále na sebe pracovala a vždy som chcela pracovať v tejto sfére. Nikdy som nevedela, ako to vypáli a išla som si iba za svojím, jednoducho som kreslila a chcela som sa stále zdokonaľovať. Nejakým spôsobom som začala kresliť takú postavičku, ktorú mám doteraz. Je to moja autorská postavička Lolli. Má také veľké oči a veľkú tvár. Začala som ju dávať do rôznych variácií ako takú fashion ilustráciu a takým spôsobom som sa dostala k tomu svojmu štýlu,“ prezradila známa ilustrátorka.

Inšpirácia z každodenných maličkostí 

„Inšpiráciu čerpám každý deň, snažím sa mať otvorené oči a čerpať ju nielen z ľudí na vôkol, ale aj z prírody. Taktiež z emócií, ktoré prežívam ja a moji blízki. Takou druhou inšpiráciou sú média a sociálne siete. Na instagrame sledujem rôzne zahraničné blogerky, modelky a svetové módne značky. Takže ja keď niečo uvidím a niečo ma zaujme, tak všetko ide bokom a musím to nakresliť. Deadliny však samozrejme dodržiavam,“ priznala s úsmevom Daniela.

Prečítajte si aj: Oslnivá Erika Palkovičová pre FEMINITY: Slovenka, ktorá vás na pohľad zhypnotizuje

Ambiciózna Slovenka

„Do budúcna si žiadne plány nepíšem. Určite sa snažím zdokonaľovať a zlepšovať svoje schopnosti, kresličský talent, aby moja práca stále napredovala,“ uzavrela rozhovor peknými slovami.

Feminity TV: Slovenská ilustrátorka Danyela Art nám rozhovore prezradila, aké nové projekty ju čakajú