Presunúť na hlavný obsah

Krutá realita, kedy chlap po prevalení nevery uprednostní milenku: Robia to muži s touto charakteristickou črtou

Partnerské vzťahy

Po prevalení nevery nasledujú väčšinou dva scenáre – či uprednostní muž manželku alebo milenku. Zarazí vás však, ako premýšľajú chlapi a čo je vlastne pre nich vo vzťahu dôležité.

Príbehov typu manželka verzus milenka je od výmyslu sveta. Tým najčastejším však je, že muž napokon uprednostní manželku a rodinu. Samozrejme, ak mu to v takej chvíli ona sama umožní. V opačnom prípade to končí tak, že muž príde aj o rodinu a aj o milenku, pretože si je vedomý, že práve „kvôli nej“. V živote sú však aj situácie, keď prichádza do úvahy ešte tretí variant, a to taký, ktorý si žiadna z nás nechce ani len predstaviť. Muž sa rozhodne pre milenku.

Prečítajte si: Môj muž si na mne všimol malú zmenu, ktorá mi rozbila manželstvo: Nespravte rovnakú chybu ako ja

Milenka vyhráva

„To, že sa manželova nevera prevalila, neznamenalo ešte koniec. Práve naopak, čakali nás dni plné vážnych rozhodnutí. Máme spoločného syna a keď mi Majo vysvetľoval, že nás miluje, ale milenka ho momentálne potrebuje viac, mala som pocit, že je totálne zmanipulovaný,“ prezradila dizajnérka Romana (38).

„Čím viac som sa snažila byť samostatnou ženou a nebyť úplne závislá od manžela, ale prispieť aj do domácnosti, tým viac sme sa vzďaľovali. Jedného dňa nás opustil kvôli mladšej milenke. Bol medzi nimi dvadsaťročný rozdiel a ako dôvod mi uviedol, že mu jednoducho chýba byť mužný a ochraňovať svoju polovičku. Vyhovovalo mu, že milenka je od neho 100% závislá a rástlo mu s tým ego,“ uviedla na mieru právnička Martina (34), ktorá si prešla niečím podobným. 

„Zarábala som viac ako môj partner a to bol dôvod, prečo náš vzťah prechádzal krízou. Hoci mne to nevadilo, pretože môj muž zarábal dosť veľa, cítila som, že mu to prekáža a vedela som, že časom bude pre neho lepšia iná žena,“ povedala Karolína (27), ktorá sa rozhodla nečakať, kým si jej partner nájde milenku, ale ukončila to preventívne ona. Krátko na to mal už inú a presne takú, ako si Karolína k nemu predstavovala a ktovie, či sa tento vzťah nevliekol už paralelne s tým jej.

Mohlo by vás zaujímať: Najviac milionárov sa vraj rodí v tomto znamení zverokruhu: Medzi ostatnými vyniká týmito vlastnosťami

Robia to väčšinou muži s touto charakteristickou črtou

Dôvod, prečo muži opúšťajú ženy a vzťahy, ktoré boli harmonické a uprednostia milenku, je jednoduchý. Ich mužnosť. Majú to zakorenené v DNA a jednoducho sa potrebujú cítiť pre ženu nápomocní. Akákoľvek nezávislosť v nich vzbudzuje strach z toho, že ich žena opustí a radšej to chcú byť oni, ktorí majú moc v rukách. Samostatnosť a sebestačnosť ich partnerky je z dlhodobého hľadiska pre nich niečo, ako keby boli k ničomu a cítia sa menejcenne.

- Najčítanejšie -