Presunúť na hlavný obsah

Temná stránka priateľstva: Najlepšia kamarátka ma zradila tak ako nikto v živote, odpustila som jej len kvôli tomuto

Feminity

Najlepšia kamarátka je pre mnohé z nás jedným z najbližších ľudí v živote. Čo sa však stane, ak vás človek, ktorému bezhranične dôverujete zradí na plnej čiare?

Gabika a Eva boli priateľkami od pienok. A to doslova. Chodili spolu do škôlky, na základnú, strednú, ale aj vysokú školu. Boli tu jedna pre druhú vždy a za každých okolností. So všetkým sa jedna druhej zdôverovali. Vedeli o sebe aj tie najintímnejšie veci. To však bol v istom momente práve kameň úrazu. Najhoršie totiž je, ak vás človek, ktorému bezhranične dôverujete zradí na plnej čiare. 

Prečítajte si: Veta, ktorú potrebuje počuť každá zaneprázdnená žena od partnera: Ak si myslíte, že je to ľúbim ťa, mýlite sa

Večer, ktorý zmenil všetko

Stalo sa to len mesiac pred Vianocami. Gabika bola na služobnej ceste spolu s Eviným manželom Andrejom. Obaja totiž pracovali v rovnakej firme a často spolu cestovali. Bolo to celkom príjemné, nakoľko Eva mala týmto spôsobom Andreja vždy tak trochu pod kontrolou. Aspoň si to myslela. "V jeden večer, keď sme prileteli na služobnú cestu do Ríma, išli sme si po večeri s obchodnými parnermi ešte sadnúť do baru. Bol to veľmi náročný deň, takže šampanské tieklo prúdom." Ak si myslíte, že spolu Gabika a Andrej skončili v posteli, mýlite sa. To by možno Evu v konečnom efekte bolelo menej ako to, čo sa skutočne stalo. "Viete ako sa to hovorí, vo víne je vraj pravda. A ono na tom asi niečo bude. Len práve pod vplyvom bubliniek, som Andrejovi vyzradila Evino najväčšie tajomstvo. Tesne pred narodením ich prvého syna totiž strávila noc so svojím ex. Bolo to veľmi nečakané a každý deň si to vyčítla. Nevedela si to odpustiť. Nič to pre ňu neznamenalo, no čas sa vrátiť nedal. Jediný človek, ktorý o tom vedel, som bola ja. Teda až do daného momentu." 

Mohlo by vás zaujímať: Pol roka som pokukovala po trénerovi vo fitku, teraz tvoríme pár: Keby som urobila túto vec, viac by ma nechcel

Daň za zlyhanie bola naozaj krutá

Hoci si Gabika z toho večera veľa nepamätala, Andrej si veru spomenul na všetko, čo mu rozprávala. A okamžite po príchode domov svoju ženu s danými faktami konfrontoval. Eva bola v šoku. nedokázala pochopiť, prečo to jej najlepšia kamarátka urobila. Psychicky ju to úplne položilo. "Pripadala som si ako v zlom sne. Jasné, urobila som pred rokmi chybu. No mala som pocit, že daň za moje zlyhanie je príliš krutá. V sekunde som totiž stratila dvoch najbližších ľudí. Manžela aj priateľku." Andrej to naozaj neustál a od Gabiky odišiel. Ich rozvod bol relatívne rýchly. "Vtedy som si uvedomila, že nechcem okrem neho prísť navždy aj o Evu. Vedela som, že triezva by to nikdy nepovedala. Preto som sa rozhodla odpustiť jej."

Dokázali by ste takúto zradu najlepšej priateľke odpustiť?

spolu hlasovalo 267 ľudí

Áno
30
Nie
237

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe