Presunúť na hlavný obsah

Tri dôležité znaky, ktoré sa prenášajú z matky na dcéru: Toto vám odovzdala vaša mama, ubráňte tomu svoje deti

Rodinné vzťahy

Matka ako naša najmilujúcejšia osoba na nás prenáša vlastnosti, ktoré si na začiatku ani nemusíme uvedomovať. Ktorým by sme sa však mali vyhnúť, aby sme žili spokojnejšie a hlavne samostatnejší život?

Keď sa zamyslíte nad tým, aké množstvo ste strávili chvíľami s vašou mamou, musí vám byť jasné, že existujú znaky, ktoré ona preniesla na vás a vy môžete to isté urobiť aj s vašou dcérou. Tieto sú najrizikovejšie, môžete ich však vnímať z negatívneho aj pozitívneho hľadiska.

Prečítajte si tiež: 6 vecí, ktoré ženy na sebe nemajú rady, ale muži ich milujú: Trojka vás jednoznačne prekvapí

Posudzovanie iných

Pri vzťahu matka dcéra sa nie nadarmo hovorí, že jablko nepadá ďaleko od stromu. Mamy a dcéry si formujú názory na základe tej druhej a následne ich aplikujú na svet okolo seba. Dcéra s túžbou hľadí na všetko, čo si myslí jej matka a niekedy úplne podvedome kopíruje jej správania sa k ostatným. Keďže sú obe ženského pohlavia, vedia byť aj veľké klebetnice. Nemožno sa preto čudovať, že názor na človeka vytvoria ako jednu komplexnú úvahu, ktorá sa v mnohých bodoch podobá. Vy doprajte svojim deťom dostatok priestoru na vlastný názor a aj pri rozhovore s matkou, nezdieľajte s ňou úplne všetko. Práve prehnaná úprimnosť môže viesť k zliatiu vašich dvoch svetov a vašich názorov na svet okolo seba.

Podriadenosť 

Pozor na túto nebezpečnú črtu. Ak aj na sebe vidíte, že v žiadnom prípade nechcete byť žienka domáca, ktorou napríklad mohla byť vaša matka, nenechajte sa zmýliť názormi, ktoré kolujú o ženách. Viete byť silná a samostatná a ak vás raz nebaví variť, pokojne túto aktivitu prenechajte na svojho partnera. Ženy by mali vedieť, že sú častokrát odhodlanejšie ako muži, prihovárajte sa v tomto zmysle aj svojej matke a rozširujte jej obzory.

Mohlo by vás zaujímať: Skryté vlastnosti, ktoré by mala mať každá žena: Nielenže to pomôže vám, ale budete pôsobiť oveľa atraktívnejšie

Potreba mať všetko pod kontrolou

Keď už si žena vedie vlastný život, neustále sa obracia späť a spomína. Ak zostáva pri pozitívnom analyzovaní, s ničím nemusí byť problém. Ten prichádza až keď jej túžba po dokonalosti tkvie v kontrolovaní iných či kontrolovaní vlastného života. Zapamätajte si, že to, že vás vaša matka naučila, že všetko má byť na 210 %, má svoje výnimky. Ak nevládzete, či potrebujete zmenu, neváhajte si vziať priestor sama na seba a nekontrolovať svoj život. byť slobodná má predsa svoje výhody!

- Najčítanejšie -