Presunúť na hlavný obsah

Žiarlite na cudzie ženy? Jednou z najčastejších príčin je, že ste vo svojom živote začali ignorovať toto

Partnerské vzťahy

Pociťujete závisť deň, čo deň pri pohľade na iné ženy? Ja načase oslobodiť sa od týchto negatívnych emócií a začať si všímať skutočné krásy života, inak nebudete nikdy šťastné.

Závisť sa považuje za negatívnu vlastnosť človeka. Niekedy však môže mať aj pozitívne účinky. Napríklad vtedy, keď sa kvôli inej žene, ktorej závidíte postavu či prácu, nakopnete a začnete na sebe makať. Avšak tá dlhodobá horkokyslá závisť zanecháva na životoch veľké stopy. Závisť podporuje nespokojnosť, strach, depresiu či skľúčenosť. Spôsobuje to, že ľudia robia veci, ktoré by za iných okolností nerobili. Takisto rozbíja aj dlhoročné priateľstvá či vzťahy.

Prečítajte si príbeh:Pol roka som pokukovala po trénerovi vo fitku, teraz tvoríme pár: Keby som urobila túto vec, viac by ma nechcel

Napriek tomu, že závisť a žiarlivosť nemajú na naše životy dobrý vplyv, ľudia a hlavne ženy sa ich nevedia zbaviť. Je to neustály boj, porovnávanie sa s inými ženami, ktorých príbeh poväčšine ani nepoznajú. Znenávidia ich len kvôli tomu, že sú krajšie, úspešnejšie, obľúbenejšie alebo majú lepšieho partnera. Držia v sebe zášť, ktorá ich ešte viac dusí a ubližuje na psychike.

Ak ste sa v niektorom z týchto riadkov našli, skúste sa oslobodiť od závisti niektorými z týchto krokov od autora Joshua Beckera z knihy The More of Less.

Zamerajte sa na dobro vo vašom živote

Jedným z najväčších dôvodov, prečo ženy závidia život tej druhej je to, že ten svoj život začali brať ako samozrejmosť. Buďte pokorná a vďačná za všetko, čo máte. Ak je niečo čo vás trápi a môžete to zmeniť, tak to zmeňte. Ak je to niečo, čo sa nedá vylepšiť, zahoďte to za hlavu a viac sa tým nezaoberajte.

Nikto nie je dokonalý a nikto nemá všetko

Možno má ta žena dokonalú postavu, ale nemá okolo seba skvelú rodinu, ktorá ju podrží. Možno je tá pekne upravená dáma úspešnou podnikateľkou s množstvom peňazí, ale nedarí sa jej otehotnieť. Sociálne siete podnecujú v ľuďoch závisť, no je potrebné mať na mysli, že aj vy dávate na internet iba tie pekné fotky a momenty zo života rovnako ako ostatné. Tak potom prečo ostatným ženám veríte tie na pohľad dokonalé instagramové životy?

Vyhýbajte sa ľuďom s nesprávnymi hodnotami

Ak trávite celé dni v kruhu ľudí, ktorí považujú za highlighty ich života materiálne veci, vysoký plat a luxusné autá je logické, že sa dostanete do pasce porovnávania sa. V živote sú však dôležitejšie veci, ako mať každý týždeň novú kabelku. V prípade, že sú pre vás tieto stretnutia toxické, zmeňte prostredie a vyhľadávajte spoločnosť iných vďačných ľudí.

Mohlo by vás zaujímať: Ako sa správa zamilovaný muž v znamení sebavedomého leva? Takého partnera by chcela každá žena

Oslavujte úspech druhých

Prestaňte sa pozerať na život ako na súťaž. Ako sa hovorí: Dopraj a bude ti dopriate. Povýšenie, narodenie bábätka, nový byt sú predsa skvelé dôvody na radosť. V okamihu, keď sa naučíte tešiť z radosti iných, bude to obrovský krok k prekonaniu závisti raz a navždy.  

Buďte veľkorysé

Dokonca aj vtedy, keď sa do toho musíte najskôr nútiť. Venujte svoj čas, financie, schopnosti, zručnosti alebo sa staňte dobrovoľníčkou. Keď začnete tráviť čas a venovať svoju energiu tým, ktorí majú menej ako vy, zistíte a uvedomíte si, že závisť je naozaj veľká hlúposť.  

- Najčítanejšie -