Presunúť na hlavný obsah

Od začiatku si mysleli, že som zlatokopka: Vďaka tejto životnej skúške som mnohé pochopila

Sex a vzťahy

Niet nad dobré vzťahy so svokrovcami. Títo sa však zachovali tak, že vzťah svojho syna a jeho manželky podrobili skutočne nepríjemnej skúške. No paradoxne vďaka nej sú si dnes obaja ešte bližší.

Od začiatku si mysleli, že som zlatokopka 

Naša čitateľka Slávka začala randiť so Števkom ešte počas toho, ako študovala na vysokej škole. Keďže pochádzal z lepšie situovanej rodiny a bol jediným synom svojich rodičov, právom sa obávali o jeho budúcnosť. „No, aby som to pomenovala pravým dôvodom, báli sa, že som nejaká zlatokopka, ktorá ho chce pre peniaze a jedného pekného dňa ho bude chcieť o ne aj pripraviť. Od začiatku mi táto podarená dvojica znepríjemňovala vzťah so Števkom, do ktorého som bola úprimne zamilovaná. Spoločné večery či obedy s týmito skutočne snobskými ľuďmi mi neboli po chuti, ale tolerovala som ich a snažila sa k nim správať tak milo ako som len vedela predstierať, len kvôli Števkovi. Doteraz nepochopím, ako je možné, že ľudia ako oni mohli vychovať takého skvelého muža akým bol Števko. Vôbec sa na nich nepodal,“ konštatuje Slávka, ktorá má v súčasnosti so svojimi svokrovcami nie práve príliš vrúcne vzťahy, o čo sa pričinili nemalou mierou práve oni.

Mohlo by vás zaujímať: Moja manželka ma podrazila vo chvíli, keď som to najmenej čakal: Z toho, čo urobila, je mi zle 

Svokor mi ponúkol prácu, no bol to len špinavý trik 

Hoci Slávkini svokrovci ťažko niesli, že sa so Števkom vzali tajne počas dovolenky, nakoniec sa zdalo, že to akceptujú. Avšak netrvalo dlho a začali vystrkovať rožky. „Najskôr bolo všetko dobré. Akoby sa ma rozhodli konečne brať na vedomie ako ich nevestu. Dokonca mi svokor po skončení vysokej školy ponúkol prácu v ich rodinnej firme. No čoskoro som pochopila, že to bol len ich špinavý trik. Pridelili mi vlastný projekt, na ktorom som mala spolupracovať s jedným kolegom a od rána do večera som bola doslova zavalená prácou. Spoločne sme nadčasovali v práci pomerne dlho každý týždeň aj niekoľko večerov a samozrejme doma v byte som nestíhala nič. Števko bol z toho nervózny a ja tiež. Ale silou mocou som chcela svokrovi dokázať, že na to mám,“ objasňuje Slávka. 

Čítajte tiež: Aby som zachránila manželstvo, musela som sa vzdať jednej osoby, ktorá mi bola blízka: Dnes to ľutujem

V tejto chvíli mi všetko došlo a moje manželstvo bolo ohrozené

Potom sa začali diať zvláštne veci doslova ako z nejakej nepodarenej telenovely. Niekto Slávke začal vyvolávať a keď to zdvihla, tak zložil. Niekoľkokrát jej zdvihol večer, dokonca neskoro v noci telefón aj Števko, a ona sa cítila nepríjemne. Až došlo na najhoršie. „Môj kolega, s ktorým som spolupracovala na projekte, ma jedného večera začal sexuálne obťažovať. Potom sa ospravedlnil, že si to len zle vysvetlil, a ja som sa to rozhodla nechať tak a nikomu nič nepovedať. Avšak, keď som prišla po víkende do práce, v kancelárii ma čakalo nemilé prekvapenie. Sedel tam už môj manžel, svokor a dotyčný kolega, ktorý ma obvinil, že som po ňom vyštartovala. Podrobne začal opisovať, ako som sa ho pokúsila zviesť. Svokor sa hneď pozrel na Števka, že vraj akú ženu si to vzal a tu to má čierne na bielom. Bolo mi z neho zle. V tej chvíli som pochopila, prečo chcel aby som pracovala v jeho blízkosti. Rovnako som pochopila, že moje manželstvo je vážne ohrozené. Bola som presvedčená, že nech poviem čokoľvek, Števko mi nebude veriť. Bol taký nahnevaný, keď som sa na neho pozrela...“ opisuje naša čitateľka Slávka. 

Neprehliadnite: Za najkrajšiu chvíľu v mojm manželstve vďačím tejto žene: Bez nej by som manželovi nikdy neodpustil 

Manžela som podcenila, „veď vie, akú ženu si vzal“

Slávka však svojho manžela podcenila. Pretože nebol nahnevaný na ňu, ale na svokra a toho dotyčného kolegu a zamestnanca otcovej firmy, ktorého schmatol pod krk a pred otcom pokojným hlasom povedal, že ničomu z toho neverí a že verí svojej manželke. Že sa mu na tom všetkom niečo nezdalo, odkedy nastúpila jeho žena do otcovej firmy. Potom tie telefonáty, ktoré mali o Slávke vyvolať predstavu, že má milenca, a že ním je práve jej kolega, ktorý ju nakoniec obvinil zo zvádzania. „Potom sa pozrel na mňa a povedal mi, že odchádzame a vo firme končím. Svokrovci ma chceli pred manželom zdiskreditovať, no nakoniec potopili len sami seba. Keď som sa potom doma spýtala Števka, ako si mohol byť taký istý, len sa na mňa usmial a povedal, že predsa vie, akú ženu si vzal a tiež dobre vie, čo môže od rodičov čakať, že ich predsa pozná celý život. Od tej doby, hoci sa s ním snažia svokrovci spojiť, nedvíha im, aj keď mu vravím, že sú to predsa len jeho rodičia a možno to už oľutovali. Ale zatiaľ sa ešte nerozhodol, že im odpustí,“ uzatvára naša čitateľka Slávka, ktorá si paradoxne aj vďaka tejto životnej skúške potvrdila silu jej manželstva a predovšetkým dôveru jej manžela.

- Najčítanejšie -