Presunúť na hlavný obsah

Nadviazala som vzťah s najlepším priateľom môjho otca: Keď to celé prasklo, nebol však nahnevaný otec, ale matka

Sex a vzťahy

Láske nerozkážeš... Niekedy ťa to tiahne k človeku, ktorého poznáš trebárs aj od detstva a je najlepším priateľom tvojich rodičov. No na pozadí tohto príbehu sa skrýva väčšie tajomstvo.

Predstavu rodičov som vlastne splnila až na jeden bod 

Miriama (24) vyrastala v klasickej rodine a dá sa povedať, že v rodičoch mala skutočnú podporu aj vzor. No ako každí rodičia, aj tí jej mali pre ňu vyfabulovanú budúcnosť, ktorá zahŕňala nielen úspešné zakončenie vysokej školy a skvelú prácu, ale aj vhodného a perspektívneho partnera, s ktorým by si ako budúci svokrovci dobre rozumeli. „Ja som sa od tejto ich predstavy v podstate ani neodklonila. Školu som dokončila s červeným diplomom, našla som si prácu v perspektívnej firme, ktorá ma napĺňala a môj partner bol stelesním gentlemana, s ktorým som sa o budúcnosť nemusela strachovať. Jediný problém bol v tom, že nebol mojím rovesníkom, ale rovesníkom mojich rodičov,“ objasňuje Naša čitateľka Miriama na začiatok príbehu. 

Mohlo by vás zaujímať: Mala som v živvote veľa mužov: Dnes sa idem vydávať, ale svoju minulosť som budúcemu manželovi zamlčala 

(Ne)výhodou bolo, že ho rodičia už poznali

Podľa vlastných slov sa jej vyzretí muži vždy páčili a vždy tiež vedela, že sa do jedného takého zamiluje. Hoci vedela, že rodičom sa to nebude páčiť, veď ktorým by sa to aj páčilo... „Jediné plus som videla v tom, že ho moji rodičia poznali, keďže bol celý život priateľom môjho otca. Pravdu povediac už keď som dospievala, ma k nemu niečo priťahovalo. Nielenže vyzeral dobre aj so šedinami po bokoch, ale bol scestovaný, rozhľadený, pokojný, inteligentný, jednoducho všetko, čo som na mužoch obdivovala. Podľahnúť mu bolo také ľahké a aby ste si nemysleli, bol to on, kto ma odhováral a bojoval proti nášmu vzťahu viac než ja. Nakoniec podľahol aj on. Pár mesiacov sme to držali v tajnosti. Potom som ho priviedla domov a tam sme s pravdou vyrukovali von,“ priznáva ďalej. 

Čítajte tiež: Otehotnela som s naj kamarátom môjho muža: Až po rokoch som sa odhodlala povedať pravdu a toto bol dôvod

Bála som sa reakcie otca, prekvapila však matka 

Miriama sa bála predovšetkým reakcie svojho otca. Predsa len, ten fakt, že jeho dievčatko je teraz častejšie v náručí jeho najlepšieho priateľa než v tom jeho a naviac ide o celkom iné objatie než to otcovské... „Hoci som videla, že otec s tým chvíľu bojuje a na svojho priateľa sa za to aj hneval, nakoniec som sa s ním porozprávala v súkromí a všetko mu vysvetlila ešte raz. Nakoniec privolil a povedal, nech je tak ako chcem a uvidíme, ako to dopadne. Toto som si od neho veľmi vážila. Vedela som, že je to rozumný muž, na ktorého sa môžem spoľahnúť aj v tejto situácii. Čo ma však prekvapilo bola matkina reakcia. Tá môj vzťah s naším rodinným priateľom absolútne odmietala a nedala si ani nič vysvetliť. Neustále len opakovala, že toto predsa nemôže byť pravda, prečo práve on, vraj keby to bol iný starší muž, ale prečo on? Nechápala som, čo jej teda vlastne prekážalo,“ hovorí Miriama. 

Neprehliadnite: Muži z minuosti: Hoci už dávno nie sú súčasťou nášho života, takto ho dokážu ovplyvňovať

Objasnenie, ktoré som nečakala 

K objasneniu celej situácie prispela nečakaná náhoda, keď Miriama uvidela svojho priateľa na káve s matkou v meste v družnom rozhovore. „Bola som prekvapená, moja matka plakala a držala ho za ruku. Nevedela som si to vysvetliť. Tak som k nim pristúpila a požadovala vysvetlenie. Po chvíli ticha mama povedala, aby nás nechal priateľ osamote, že je to na nej, aby si to so mnou vysvetlila. Keď sme ostali sami, čakal ma šok. Vraj kedysi pred mojím otcom mala s ním románik. Trval krátko a hoci z jeho strany sa to skončilo a ona sa potom vydala za môjho otca, nikdy k nemu neprestala cítiť niečo viac. No stačil jej aj pocit, že ho mala celé tie roky pri sebe. Ale jednoducho sa nevie teraz zmieriť s tým, že ten istý muž, ku ktorému roky niečo cíti, má teraz vzťah s jej dcérou,“ opakuje  jej slová. No nebolo to len toto, čo ju šokovalo. Aj samotný fakt, že vzťah ich rodičov nebol taký, za aký ho mala. Potrebovala čas, aby to v sebe spracovala. Nakoniec sa však cez to nevedela preniesť. Rozhodla sa ten vzťah ukončiť pre dobro v rodine. Prijala ponuku pracovať na čas v zahraničí. Pokladala to za najlepšie rozhodnutie.