Presunúť na hlavný obsah

Manželovi som povedala jednu vec zo svojej minulosti: Netušila som však, čo to urobí s naším vzťahom

Rodinné vzťahy

Chcela som len, aby sme si hovorili naozaj všetko. Vyzerá to však, že občas tajomstvá vo vzťahu nie sú na škodu.

Moja minulosť je mojou súčasťou

Renáta nemala núdzu o nevydarené vzťahy a možno aj preto jej na súčasnom manželstve tak veľmi záležalo. „Chcela som, aby bolo všetko dokonalé. Adam bol dokonalý, preto aj naše manželstvo muselo byť a ja som sa nemohla zbaviť myšlienky, že by som s ním mala zdieľať všetko, vrátane vecí, ktoré už dávno patria do mojej minulosti a nijak ma neovplyvňujú. Jednoducho som si obľúbila naše debaty o všetkom a o ničom a brala som ich ako dôkaz toho, že pred sebou skutočne nič netajíme. V jeden večer som si však mala radšej zahryznúť do jazyka,“ spomína so smútkom Renáta, ktorej hlúpa poznámka na margo predchádzajúceho vzťahu poznačila celé manželstvo.

Nenechajte si ujsť: Naše manželstvo po mojom pôrode už nebolo to, čo predtým: Manžel to pripisoval tejto jednej veci, z ktorej ma vinil

Cítil sa ohrozený

Tak nejak sa totiž medzi rečou o bývalých partneroch zmienila o tom, že jej predchádzajúci priateľ mal veľmi ďaleko od niekoho, kto potrebuje v dlani obracať každý cent. „Neviem, nejak prirodzene zo mňa vypadlo, že bol Peter zo zbohatlíckej rodiny, snažil sa ma uspokojiť materiálnymi darmi a zahŕňal ma pozornosťou takmer neustále. Hovorila som to ako fakty, ktoré sa týkali niečoho, čo už bolo dávno za mnou. Až po chvílke mi však došlo, že to, čo bolo pre mňa dávno uzavreté, otvorilo v Adamovi celkom novú kapitolu neistoty,“ dodáva.

Mohlo by vás zaujímať: Stále fantazíroval o iných ženách: Nezastavilo ho ani manželstvo, nakoniec som musela urobiť toto

„Od toho dňa sa začal na Petra neustále vypytovať, mala som pocit, že bol mojím bývalým akoby posadnutý aj keď som už dávno bola jeho manželkou, na nikoho iného som ani nepomyslela a niekto podobný Petrovi mu nesiahal ani po členky. Adam akoby po zmienke o tom, že moj bývalý patner nemal núdzu o peniaze, prestal počúvať. Všetky reči o tom, akým bezduchým a prázdnym človekom v skutočnosti bol, ako ma nemiloval a kupoval si moju pozornosť hlúpymi a zbytočne drahými vecami, ako si myslel, že ho peniaze dostanú nevedno kam a dokážu mu kúpiť lásku, to všetko šlo jedným uchom dnu a druhým von,“ vyjadrila sa o Adamovi Renáta, ktorá nevedela, ako mu má vysvetliť, že sa s prízrakom z jej minulosti vonkoncom nemusí porovnávať.

Inšpirujte sa: Môj muž neustále súperil s mojím bývalým manželom: Až takto som ho nakoniec uistila, že sa nemá čoho báť

Všetko bolo inak

Nech robila, čo robila, Adam zo svojej posadnutosti prameniacej z narušeného mužského ega už nikdy nevyšiel. Na úkor šťastného života sa pri každej príležitosti snažil Renáte dokazovať, že je rovnako dobrý a zabezpečený ako jej bývalý partner, a že sa nemá čoho báť. Ona si ho však brala práve preto, že bol iný. Nemyslel na materiálne blaho, cítila sa pri ňom ako milovaná žena a dokázal jej vniesť radosť do života absolútnymi maličkosťami. „Moja minulosť a prízrak menom peniaze však všetko nakoniec poznačili do takmer neúnostnej miery.“ dodáva na záver Renáta, ktorá sa snaží opätovne nájsť svojho manžela a získať si láskou jeho dôveru. Priznáva však, že je to tentokrát nesmierne ťažké.

Myslíte si, že si v manželstve treba hovoriť všetko?

spolu hlasovalo 718 ľudí

Áno
83
Nie
635