Presunúť na hlavný obsah

7 najčastejších chýb pri líčení, ktorými si zbytočne ubližujete: Dopúšťate sa ich aj vy?

Feminity

Každá chceme byť krásna a neodolateľná. No a na líčenie, nedá väčšina z nás dopustiť. Avšak ste si istá, že máte správnu techniku?

Pokiaľ chcete, aby vaša pleť žiarila, make - up bol trvácny a líčenie len podčiarklo vašu jedinečnosť, je dôležité určité zásady dodržať. Pozrite sa spolu s nami, na sedem najčastejčích chýb, ktorých sa pri líčení dopúšťame. 

Mali by ste vedieť:  Vlasové štýly, ktoré už radšej nenoste: Tieto sú OUT, nahradia ich nové svieže varianty

1. Nesprávny odtieň make-upu

Aj vy ste si doteraz vždy vyberali farbu make - upu podľa farby zápästia? Zásadná chyba. Na zápästí totiž máme oveľa svetlejšiu pokožku ako na tvári. Skutočne, bežte teraz do kúpeľne a porovnajte si to. Práve nevhodne zvolený odtieň make  - upu, je zodpovený za zvýraznenie mimických vrások, pórov a celkovo už na prvý pohľad, potom pôsobí pokožka neprirodzene a mdlo. A to rozhodne nechcete.

2. Zabúdate na bázu pod make-up

Hoci používate kvalitný denný krém, na bázu pod make  - up by ste nemali zabúdať. Nielenže vám make - up vydrží oveľa dlhšie, ale práve spomínané drobné, mimické vrásky, dokonale skryjete. Má totiž aj vyživovaciu funkciu. Báza je ako keby ochranná vrstva pokožky. 

3. Veľká vrstva púdru

Poznáte to, ráno sa nalíčte a ak máte počas dňa pocit, že sa lesknete, okamžite vyťahujete púder. Na to však zabudnite. Jediné, čo tým docielite je oveľa starší vzhľad. Tým, že si ho totiž nanenesiete niekoľkokrát, síce zmiernite lesk, no pleť len vysušujete. A tá následne pôsobí staršie. Spoľahnite sa na ”odsávací papierik” alebo obyčajnú vreckovku. 

4. Nevhodný odtieň korektora

Pokiaľ použijete nesprávny odtieň korektora, upriamujete pozornosť presne na to, čo vlastne chcete zamaskovať. Ak je totiž príliš svetlý, oproti vašej pleti, tak doslova na pokožke kričí. Naopak, ak je tmavší ako pokožka, zvýrazňujete miesta, na ktorých máte nedostatky.

Neprehliadnite: Trendy manikúra, ktorá aktuálne letí: Tieto farby lakov na nechty ľahko skombinujete s oblečením

5. Tmavá kontúrka okolo pier

Áno, poviete si, že to je akýsi prežitok, ale mnohé ženy sa ho dopúšťajú aj dnes. A nie, nezväčšíte si takto pery a nebudete pôsobiť ženskejšie. Minimalistické zväčšenie tón v tóne s rúžom sa pripúšťa, no zabudnite na tmavšie odtiene. Naozaj to nepôsobí vôbec esteticky.

6. Výrazné líčka

Sú ženy, ktoré na ne nedajú dopustiť a tie, čo ich nepoužívajú vôbec. Ak patríte do prvej skupiny, čítajte ďalej. Hádam nie je nič horšie, ako nevhodne aplikovaná farba na líčka. Keď máte tmavší odtieň pokožky pristanú vám skôr teplejšie tóny, svetlej pleti zase ružové odtiene. Tu však jednoznačne platí, že menej je viac. Tak sa toho držte. 

7. Príliš hrubé obočie

Máte pravdu, prirodzené a hrubšie obočie je IN. No najmä tú prirodzenosť treba zachovať. Pokiaľ si totiž dokreslíte na obočie aj čosi navyše, nebude to vyzerať nikdy dobre. Dbajte len na zvýraznenie pôvodného tvaru. Tmavovlásky by mali používať o odtieň svetlejšiu ceruzku ako majú farbu vlasov a blondínky o jeden odtieň tmavšiu. Vtedy docielite požadovaný look. Tak čo, robíte niektorú z týchto chýb pri líčení aj vy? Alebo máte techniku dokonale zvládnutú? 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus