Presunúť na hlavný obsah

Detoxikačný kúpeľ proti prechladnutiu a horúčke: Ak pridáte ešte tento zázrak, podporíte viac potenie

Zdravie a relax

Detoxikačný kúpeľ je skvelý a prirodzený spôsob, ako sa nielen zrelaxovať, ale aj pomôcť telu zbaviť sa nežiadúcich toxínov. Aké prísady použiť, aby ste ho správne pripravili a aké zdravotné benefity to má pre vaše telo?

Základnou zložkou je Epsom soľ, ktorú poznali aj naše staré mamy 

Existujú rôzne recepty ako si detoxikačný kúpeľ pripraviť v pohodlí domova. Prísady, ktoré môžete použiť, závisia aj od toho, s akým ochorením práve bojujete. Avšak základnými prísadami sú 2 šálky Epsom soli, čo je vlastne síran horečnatý, ktorý zažíva v poslednú dobu akúsi obrodu. Keby sa naň opýtate svojich starých mám, určite by ste boli prekvapené, ako ju dokázali kedysi využiť ony. 

Ďalšími prísadami sú aj esenciálne oleje ako napríklad 5 kvapiek levanduľového oleja. No pokojne môžete pridať aj 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja

Mohlo by vás zaujímať: Krása na štýl Kleopatry: Olivový olej používala na celé telo ako každodennú rutinu kvôli týmto benefitom

Ako často si detoxikačný kúpeľ dopriať? 

Všetko prísady rozpustíme v teplej až horúcej vode vo vani. Telo ponoríme do takéhoto kúpeľa na 12 min. až hodinu raz týždenne. Odporúčame však začať kratším intervalom, aby ste sami zistili, ako vaše telo na detoxikačný kúpeľ reaguje. Po častejšom opakovaní si môžete dopriať takýto kúpeľ aj trikrát do týždňa, pokiaľ nemáte žiadne ťažkosti. 

Čítajte tiež: Bylinkový kúpeľ vás zaručene zbaví bolesti kĺbov

Proti prechladnutiu aj na zmiernenie bolesti a kŕčov svalov

Detoxikačný kúpeľ z týchto prísad je skvelou prevenciou v tomto zimnom a chladnom počasí proti prechladnutiu a nádche, ochoreniu horných dýchacích ciest. Avšak, ako informuje zahraničný internetový portál o zdraví, healthline.com, výskumy hovoria aj o jeho možných účinkoch čo sa týka zmiernenia bolesti a kŕčov svalov. Esenciálne oleje z levandule alebo harmančeku tiež telo upokojujú, uvoľňujú. Iné esenciálne oleje majú zase antibakteriálne a antivírusové vlastnosti.  

Ak pridáte mletý zázvor, podporíte aj potenie

Ak do detoxikačného kúpeľa pridáte aj mletý zázvor, môže pomôcť aj na horúčku, nakoľko podporuje potenie. Pridať môžete aj šálku jablčného octu či sódy bikarbóny. Avšak tento kúpeľ môže byť dehydratačný, preto je potrebné, aby ste pred, počas aj po kúpeli pili dostatočné množstvo čistej vody. 

Neprehliadnite: Doprajte svojmu telu detoxikačný víkend: Držte sa nášho plánu a prečistite svoj organizmus!

Ak ste tehotná, o detoxikačnom kúpeli sa poraďte s lekárom 

Hoci sú detoxikačné kúpele bezpečné a skutočne zdraviu prospešné, tehotné ženy, deti alebo ľudia s poškodením obličiek by sa mali o jeho používaní radšej poradiť so svojím lekárom. Tiež, ak sa počas kúpeľa cítite slabo alebo pociťujete závrate, mali by ste z neho okamžite vyliezť.