Zlaté mlieko: Zázračný nočný nápoj, vďaka ktorému si upokojíte nervy a prekvapí aj inými zdravotnými benefitmi

Mnohí sme možno o zlatom mlieku už počuli, ale v skutočnosti nevieme, že si ho ľahko môžeme pripraviť aj v pohodlí domova a už vôbec nevieme, že má tieto skvelé zdravotné účinky. Takto si ho pripravíte a toto môžete od neho očakávať...

Čoraz viac ľudí v poslednej dobe objavuje zdravotné benefity tohto nápoja, ktorým východná ajurvédska medicína lieči nielen telo, ale aj myseľ

Čoraz viac ľudí v poslednej dobe objavuje zdravotné benefity tohto nápoja, ktorým východná ajurvédska medicína lieči nielen telo, ale aj myseľ

Zdroj: Profimedia.sk

Tradičný nápoj pre zdravie na východe

Čoraz viac ľudí v poslednej dobe objavuje zdravotné benefity tohto nápoja, ktorým východná ajurvédska medicína lieči nielen telo, ale aj myseľ. Používa ho na prechladnutie, kožné ochorenia, horúčky, či psychické preťaženie, ale aj ďalšie. Tento nápoj sa dá vyrobiť z ktoréhokoľvek mlieka, či je to sójové, mandľové, orechové, kokosové, tradičné kravské, avšak zvyšok prísad už by ste mali striktne dodržať, aby mal nápoj také účinky, aké očakávate. 

Mohlo by vás zaujímať: Pridajte do svojho letného drinku, či smoothie túto potravinu: Vaša postava v plavkách sa vám poďakuje

Môžete si ho pripraviť aj v pohodlí domova. Potrebujete len...

Pohár vášho obľúbeného mlieka

Ak patríte k vyznávačom tradičného kravského, v pohode si doprate práve toto. Ak trpíte intoleranciou na laktózu, potom skúste iné bežne dostupné verzie, ako sme spomínali vyššie. 

Kurkuma

Použiť môžete čerstvý kurkumový koreň, ktorý je však ťažšie zohnať, preto nie je problém použiť aj 100%-tný organický kurkumový prášok. Vďaka kurkume slúži tento nápoj aj ako prevencia rakoviny, pretože zlepšuje imunitný systém, má protizápalové a antibakteriálne účinky, zmierňuje bolesti kĺbov, tiež znižuje hladinu cholesterolu. Kurkuma dokonca zlepšuje aj funkciu mozgu. 

Čerstvé mleté korenie

Čierne korenie je ďalšou skvelou ingredienciou, pretože má mnoho pozitívnych benefitov pre zdravie. Je prospešné v boji proti prechladnutiu, ochoreniam dýchacích ciest, zubov aj srdcovým ochoreniam, rovnako má protizápalové účinky a pomáha aj pri chudnutí. 

Čítajte tiež: Najúčinnejší nápoj na detox: S týmto prečistíte telo a schudnete už počas troch dní!

Biely alebo panenský kokosový olej

Práve tie pomáhajú pri absorpcii zdravých vlastností kurkumy, pretože v oboch prípadoch ide o zdravé tuky. Naviac biely olej má z medicínskeho hľadiska najvyšší stupeň čistoty. Oba sú prospešné pri chudnutí a taktiež podporujú imunitný systém. 

Med 

Nechladené zlaté mlieko môže byť troška horké alebo ostré, preto jeho chuť zjemníme práve medom ako zdravou sladkosťou. Naviac také zdravé cukry ako je med, pomáhajú detoxikovať naše telo. 

Každá jedna zložka tohto zázračného nápoja je pre naše zdravie, či už mentálne alebo fyzické viac než prospešná. Ich vzájomnou kombináciou si teda vyrobíme nápoj, ktorý bude doslova bombou.. 

Neprehliadnite: Svieže smoothie na každý deň: 7-dňový raňajkový plán, po ktorom sa budete cítiť plní energie!

Najlepšie je ho piť...

aspoň hodinu pred spánkom. Pretože vďaka kombinácii všetkých ingrediencií práve v noci najlepšie účinkuje. Skvele podporí trávenie, zmierni stres a prinesie rýchly, ale najmä kvalitný spánok, pretože upokojí nervy.

Foto:
Profimedia.sk
Zdroj:
MG, lifehack.org

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba