Presunúť na hlavný obsah

Krása na štýl Kleopatry: Olivový olej používala na celé telo ako každodennú rutinu kvôli týmto benefitom

Zdravie a relax

O egyptskej kráľovnej, Kleoptare, sa hovorilo, že to bola jedna z najkrajších žien vtedajšieho sveta. Tajomstvom jej krásy bol vraj aj olivový olej, ktorý bol súčasťou jej každodennej beauty rutiny na celé telo.

Plný antioxidantov proti starnutiu

Zdravotné benefity olivového oleja v kuchyni sú nám dobre známe. O niečo menej však vieme, ako presne nám môže jeho nanášanie na pokožku tela pomôcť vyzerať mlado, zdravo a sviežo. Túto schopnosť má vďaka dostatku antioxidantov, ktoré pracujú proti poškodeniu voľných radikálov a tak chránia našu pokožku pred škodlivými UV lúčmi, ktoré spôsobujú jej predčasné starnutie. 

Mohlo by vás zaujímať: Domáci rituál pre krásnu pokožku: Liftingový zábal, ktorým doladíte svoju postavu do plaviek 

Balzam pre vaše vlasy

Olivový olej môže byť  veľmi veľkým pomocníkom, čo sa týka úpravy vlasov. Aplikujte ho na pokožku hlavy, vmasírujte do vlasov a nechajte pôsobiť asi tak 10 až 20 minút predtým než si umyjete vlasy svojím šampónom. Ak niekoľko kvapiek tohto oleja pridáte ako sérum na čerstvo vyfúkané vlasy, dodá im to trocha prírodného a zdravého lesku. 

Zvlhčovač pre pokožku tela

Ako hovorí odborníčka, dermatologička, pre magazín Elle: „Je tiež super zvlhčujúci.“ Olivový olej je skvelý na premastenie suchej pokožky tela. Môžete ho aplikovať len na konkrétne suché miesta na koži alebo ako prevenciu na celú pokožku tela. Olivový olej tak bude pôsobiť ako celotelový zvlhčovač. Ak máte skutočne suché až popráskané časti pokožky, potom zmiešajte olivový olej s cukrom a trochou citrónovej šťavy. Funguje to perfektne napríklad na pery, ruky, či päty. 

Ćítajte tiež: Beauty tipy: Ako sa v lete zbaviť lesklej T-zóny: Vďaka tomuto budete čelo a nos pekne zmatnený

Pre hydratovanú tvár

Olivový olej skvele funguje na pokožke tváre ako sérum, ktoré vyživuje a hydratuje zvnútra aj zvonka. Vďaka tomu zabraňuje nadmernému vysúšaniu a tým aj predčasnému starnutiu. Avšak, ako upozorňuje spomínaný magazín Elle, olivový olej nie je náhrada za opaľovací krém. Hoci pomáha vďaka svojmu zloženiu bojovať proti škodlivým UV lúčom, rozhodne ním nemožno plnohodnotne nahradiť kvalitný opaľovací krém s vyšším UV faktorom. Ak si ho však dáte po opaľovaní, dodáte pleti na tvári to, čo potrebuje. 

Neprehliadnite: Zázrak, ktorý by ste mali znovu objaviť: Uhorková maska je v lete účinnejšia ako kedykoľvek predtým

Na odlíčenie očí

Okrem uvedených spôsobov je olivový olej skutočne účinným aj vtedy, ak ho použijete na odlíčenie očí od riasenky a prebytočného make-upu. Naviac je aj veľmi šetrný k jemnej pokožke, ktorá je v okolí očí najjemnejšia, 

Nechajte sa teda inšpirovať tajomstvom krásy Kleopatry a vyskúšajte tento prírodný zázrak na vlastnej koži, aby ste mohli posúdiť.