Presunúť na hlavný obsah

Beauty tipy: Ako sa v lete zbaviť lesklej T-zóny: Vďaka tomuto budete mat čelo a nos pekne zmatnený

Krása

Lesklá T-zóna je niečo, čo na ženskej kráse najmä počas horúcich letných dní, dokáže urobiť neželanú estetickú chybičku krásy. Preto vyskúšajte tieto overené prostriedky aby ste vyzerali krásne, ale pritom stále prirodzene.

V prvom rade, viete ako sa vlastne dopracujete k lesklej T-zóne? Naše póry prirodzene uvoľňujú oleje, aby zabránili vysúšaniu pokožky tváre. My urobíme tú chybu, že na pokožku tváre nanesieme make-up, ktorý v kombinácii s prirodzenými olejmi vytvára spomínaný mastný/lesklý povrch v T-zóne. V lete je to o to horšie, že sa aj prirodzene viac potíme. Avšak vďaka týmto niekoľkým krokom tomu môžete predísť alebo lesklý efekt zmierniť. 

Mohlo by vás zaujímať: Beauty inšpirácie na leto, ktoré nezaťažžia vašu pokožku: Riaďte sa týmito bodmi a nechajte vašu pokožku dýchať

1. Čistiace prostriedky

Ráno nezabudnite tvár vyčistiť, avšak predtým si umyte ruky. Najlepšie je použiť prostriedok s aspoň 2% kyselinou salicylivou, ktorá odbúrava olej v pokožke

2. Potretie alkoholom

Pridajte veľmi malé množstvo alkoholu do vaty a pretrite si ním T-zónu (čelo, nos a bradu). Avšak šetrne, aby ste sa vyhli vysušeniu tváre. 

Neprehliadnite: Zistili sme, ktoré "beauty" triky zaručenie nefungujú: Ženy, ktoré si to odskúšali na vlastnej koži prezradili pravdu

3. Zmatňujúci podklad 

Pred samotným nanesením make-upu naneste zmatňujúci podklad, ktorý sám o sebe zabraňuje lesku, pretože okamžite absorbuje nadbytočný olej z pokožky, čím zabezpečí hladkú a zamatovú T-zónu. 

5. Makeup bez oleja  

Pri výbere vhodného make-upu nezabudnite vybrať ten, ktorý je bez oleja alebo sa rozhodnite pre make-up v podobe minerálneho prášku, ktorý absorbuje nadbytočný olej ako špongia. 

Čítajte tiež: Najlepšie minerálne produkty, ktoré rozjasnia vašu pleť v letných dňoch: Ľahkú a nemastnú textúru ocení aj vaša pokožka!

Samozrejme, že okrem týchto hlavných krokov, môžete nielen v lete dbať ešte aj na ďalšie veci, aby ste predišli neželanému lesku T-zóny. Na zahodenie nie je ani experimentovanie s maskami na tvár, ktoré sú kľúčom pokožky bez lesku. Najvhodnejšie sú tie s kyselinou glykolovou. Nazabudnite tiež na to, že príliš krému na noc pleti škodí. Stavte radšej na telové mlieko, ktoré pokožka ľahšie absorbuje. Môžete tiež vyskúšať hydratačné sérum, ktoré pokožku tváre osvieži.

- Najčítanejšie -