Zázrak, ktorý by ste mali znovu objaviť: Uhorková maska je v lete účinnejšia ako kedykoľvek predtým

Pleť by mala v lete žiariť šťastím a pohodou. Po dňoch strávených na slniečku jej musíte dopriať tú pravú starostlivosť. Kedysi bola uhorková maska možno nepríjemné klišé, dnes však jej účinné látky zažívajú svoj veľký come back.

Zložky, ktoré sa nachádzajú v uhorke, z nej robia hotový kozmetický zázrak

Zložky, ktoré sa nachádzajú v uhorke, z nej robia hotový kozmetický zázrak

Zdroj: Profimedia

V letných mesiacoch predstavuje ovocie a zelenina spásu. Sú plné kvalitných štiav a množstva vitamínov, ktoré len tak nič iné nenahradí. Zloženie zelenej krásky menom uhorka tvorí až 95% vody. Vďaka tomu má nielen pozitívne účinky pri chudnutí, ale dokáže zázraky aj s našou pleťou.

Prečítajte si tiež: Zázrak pre slnkom vysušené vlasy: Táto výživná domáca maska zo štyroch surovín ich preberie k životu

Funguje ako útecha pre suchú a spálenú pokožku

Práve vďaka svoje vodovej podstate, je uhorka prírodným záchrancom na suchú a popraskanú pokožku. Dokáže zahojiť jemné ranky a tiež uľaviť od spálenia. Jej aplikácia je pritom nesmierne jednoduchá. Stačí ak ju narežete na krúžky a aplikujete na podráždené miesta. Okrem iného sťahuje póry a robí ich menej viditeľnými. 

Na masku z nej vám stačia iba dve suroviny

Ak si chcete doma pripraviť efektívnu masku, ktorá vám pomôže aj v boji proti starnutiu, neváhajte a v potravinách si zakúpte jednu väčšiu uhorku a biely jogurt. Na domácu beauty kúru vám bude stačiť nastrúhať uhorku na hrubšom strúhadle a pridať k nej jogurt, ktorý bude slúžiť ako jemný krém. 

Mohlo by vás zaujímať: Domáca pasta na odstránenie chĺpkov: Hladké nohy na leto vám takto môžu vydržať až mesiac

Liftingové účinky máte zaručené

Ešte stále váhate, či sa nechať ohúriť touto skvelou zeleninou? Povieme vám aj tajomstvo, o ktorom sa v spojitosti s uhorkou dlho ani nehovorilo. Má viditeľné liftingové a omladzujúce účinky. Práve preto je veľmi obľúbená aj v kozmetickom priemysle. Udržiava pokožku mladú, sviežu a vypnutú.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
PC

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba