Presunúť na hlavný obsah

Chráňte svoju pokožku pred spálením: Vyberte si ten správny opaľovací krém podľa typu vašej pleti

Krása

Letné mesiace so sebou prinášajú horúčavy a množstvo príležitostí opáliť sa do zlatohneda. Máte však po ruke ten správny opaľovací krém?

Na mastnú pokožku choďte inak

Ak sa vaša pokožka veľmi rýchlo a ľahko mastí, nezaťažujte ju zybtočne ťažkými textúrami a zvoľte tento ľahučký opaľovací sprej od Eucerinu, ktorý je vhodný práve na pleť so sklonom k masteniu. Stačí vám tenká vrstva, ktorá sa rýchlo vstrebe, nezanecháva po sebe žiadne stopy a nechá vašu pokožku dýchať.

Inšpirujte sa: Zbavte sa odumretej pokožky pomocou pílingu: Vyberte si ten najvhodnejší pre váš typ pokožk

Proti tmavým škvrnám

Pokožku pred vznikom nežiadúcich pigmentových škvŕn najlepšie ochráni opaľovací krém s faktorom 50 od značky Vichy. Jeho ľahká konzistencia v kombinácii s vysoku ochranou vám zabezpečí nemastný finiš a skutočne dlhotrvajúci pocit zdravej hydratovanej pokožky.

Pokožka so sklonom k alergii

Ak ste citlivý na slnko a vaša pokožka naň reaguje začervenaním alebo podráždením, mali by ste obmedziť samotné vysedávanie na priamom slnku a zároveň svoju pokožku chrániť opaľovací krémom pre citlivú pleť. Značka La Roche-Posay práve pre takýto typ pokožky vyvinula krém s UV faktorom 50+, ktorý ochráni aj tú najjemnejšiu pleť.

Nenechajte si ujsť: Letné líčenie, ktoré zvládnete za dve minúty: Bronzová pleť od slnka pristane aj vám!

Ľahký sprej aj v prípade potenia

Ľahká textúra spreja od značky Bioderma vám poskytne silnú a účinnú ochranu aj v prípade, že svoje telo na priamom slnku namáhate viacej ako je zyvkom. Tento sprej je dokonale vodeodolný, nezaťažuje pokožku natoľko, aby spôsoboval jej zvýšené potenie a skvele sa hodí aj v prípade, že sa nachádzate skutočne na prudkom slnku a venujete sa športovej telesnej aktivite.

Suchá pokožka potrebuje hydratáciu

A práve tú jej poskytne hydratačný opaľovací sprej od Alma K. Jeho ľahká textúra a hydratačné zložky tak vyhovujú práve typom pleti, ktoré husté krémy neznesú a častokrát po nich ostávajú na pohľad suché a bez lesku. Tento sprej je však naozaj jednoduchým a efektívnym riešením.

Mohlo by vás zuajímať: Tieto tekuté rozjasňovače vám rozžiaria pokožku aj bez opaľovania: Stačí, ak nanesiete iba kvapku na tieto miesta

- Najčítanejšie -