Presunúť na hlavný obsah

Najúčinnejší trik na hrošie päty: Dodajte svojmu telu bielkovinu, ktorá má zjemňujúce účinky a chodidlá omladí

Krása

Krásne ženské chodidlá sú jednou z najsexi častí, ktoré v mužoch evokujú túžbu. Napriek tomu tento detail ešte stále mnohé podceňujú.

Suché a popraskané päty trápia viac ženy ako mužov. Je to pochopiteľné, nakoľko ženy oveľa viac odhaľujú svoje chodidlá a nosia žabky, vysoké topánky na tenkom podpätku či topánky s odhalenou pätou. Nežné pohlavie dokonca častejšie pobehuje po dome bosé a aj to je jeden z dôvodov, prečo dochádza k narušeniu pokožky na chodidlách. 

Mohlo by vás zaujímať: Najbohatší proteín v tele, ktorý je kľúčom k mladosti: Takto zvýšite jeho príjem v strave a spomalíte starnutie

Zázrak v podobe bielkoviny keratín

Najlepšie, čo môžete urobiť je pravidelná starostlivosť o chodidlá a návšteva pedikúry. To mnohí z nás podceňujú a rovnako tiež natieranie chodidiel krémami. Väčšinou si po sprche natrieme celé telo, no v prípade nôh končíme u členkov a to je chyba. Chodidlá a päty si vyžadujú zvýšenú hydratáciu. Dnes je možné dostať množstvo krémov, čo je dôležité si všímať sú práve zložky, ktoré krém obsahuje. Keratín je jednou z najdôležitejších z nich. Táto bielkovina je súčasťou našich vlasov, nechtov a celkovo pokožky. Čím silnejšia je vrstva  keratínu, tým je pokožka zdravšia.  Okrem spomínaného keratínu by mal aj pantenol, ktorý má zvlhčujúce účinky. 

Ak trpíte suchými pätami viac ako je bežné, ale nemáte ich popraskané (v takom prípade vyhľadajte odborníka), môžete si krém aplikovať na chodidlá, následne zabaliť do mikroténového sáčika a dať ponožky. Počas noci absorbujú chodidlá dostatočnú vlhkosť. 

Oleje sú skvelým domácim pomocníkom

Kokosový olej, ale rovnako aj olivový olej sú skvelými pomocníkmi v udržiavaní vláčnej pokožky na chodidlách. Môžete si preto robiť v tomto období domácu kúru. Vyšťavte z citróna šťavu a nechajte pôsobiť na chodidlách 10 minút. Aplikujte jeden z olejov na pravidelnej báze. 

Neprehliadnite: Zbavte sa podkožného tuku na zadku efektívnejšie: Tieto minerály ho prirodzene odbúrajú

Ak chcete zlepšiť stav vašej pokožky z dlhodobého hľadiska, skúste zmeniť niektoré návyky v rámci životného štýlu. V detailoch je väčšinou ukrytý úspech:

  • sprchujte sa vo vlažnej vode (neodporúča sa sprchovať sa v horúcej teplote)
  • obmedzte časté chodenie naboso
  • pitný režim  v podobe obyčajnej vody a bylinkových čajov
  • aktívny životný štýl a prekrvenie nôh (ľudia s nábehom na obezitu, obezitou alebo cukrovkou majú problémy s hrošími pätami oveľa viac)
  • pravidelnosť hydratácie (nie, nestačí raz za čas, treba ich hydratovať každý deň)

- Najčítanejšie -