Presunúť na hlavný obsah

Kombinácia byliniek, ktorá vás okamžite zbaví rannej únavy: Prekvapí vás, ako ľahko dokáže nahradiť kávu

Zdravie

Milujeme ju, ale aj nenávidíme, pretože nie na každé telo má pozitívne účinky. Reč je o káve, ktorá je súčasťou rannej rutiny väčšiny populácie. Jej ranné nahradenie pritom vôbec nemusí byť na škodu, musíte iba vedieť, za čo je vhodné ju vymeniť.

Návrat k našim prírodným zdrojom nie je iba trendom, je to potrebná zmena, ktorú by si mal prehodnotiť každý jeden z nás. Tak ako vieme z prírody čerpať všetky dôležité živiny a vitamíny, vie nám poskytnúť aj dostatok energie na celý deň. Počas jari sa dostáva do popredia pojem jarná únava, ktorý súvisí s nedostatok energie. Porazte ho práve vhodnou kombináciu týchto surovín, ktoré raz-dva do tela dostanete už počas prvých hodín po prebudení.

Mohlo by vás zaujímať: Dve chyby, ktorým sa vyhnite, ak chcete upraviť trávenie: Vďaka týmto krokom naštartujete metabolizmus

Zelený čaj je samozrejme zložkou číslo jedna, čo sa týka náhrady kávy a dobitia bateriek. Ani zďaleka však nie je v týchto pozitívnych vlastnostiach sám. Vymeniť ho môžete za spoľahlivý a veľmi účinný ženšen. Na obdobie začínajúcej jari je ako stvorený, plný antioxidantov a schopnosti zvyšovať našu koncentráciu aj pri sedavom zamestnaní. 

Účinný v boji proti únave

Ženšen pomáha práve k veľmi dôležitej mentálnej energii a dovoľuje našej mysli fungovať naplno. Zlepšuje odolnosť voči stresu, ktorý nám vedia vyvolať práve vonkajšie aspekty. Zlepšuje pamäť a myseľ, ale okrem iného spomaluje aj proces starnutia, ktoré je prepojené s našou vitalitou – ako tou mozgovou, tak aj tou pohybovou. Máte tak v sebe dva v jednom – účinný antioxidant, ktorý chráni vaše zdravie a energetickú bombu.

Kombinácia, ktorá vie ešte potrhnúť pôsobenie ženšenu, je práve prídavok guavy. Zložky známe ako kateíny redukujú oxidačný stres z prostredia a pomáhajú k dosiahnutiu imunity celého organizmu, nehovoriac o ochrane srdca. 

Ranná dávka energie

Ráno si preto namiesto čerstvej voňavej kávy doprajte smoothie, ktoré môžete doplniť o prášok z guavy či ženšenu. Môžete ich napríklad využiť práve v tejto kombinácii, ktorá je na ráno ako stvorená. Postaví vás na nohy a vaše telo zásobí vitamínmi

1 hrnček jahôd
2 lyžice guavy v práškovej forme
1 lyžica ženšenu
1 hrnček banánu
2 hrnčeky špenátu
1 hrnček kokosovej vody

Prečítajte si tiež: 5 kombinácií, po ktorých do štyroch týždňov schudnete: Tieto návyky si osvojte v zostavovaní jedálnička

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe