Presunúť na hlavný obsah

5 kombinácií, po ktorých do štyroch týždňov schudnete: Tieto návyky si osvojte v zostavovaní jedálnička

Chudnutie a diéty

Ak túžite po postave, akú majú krásky na titulných stránkach magazínov, vieme presne ako na to. Osvojte 5 zázračných food kombinácií, ktoré pri chudnutí jednoducho fungujú.

Väčšinou si jedálničk zostavujeme podľa toho, aby nám jedlo najmä chutilo. Na základe toho volíme aj jednotlivé kombinácie. Avšak dôvod môže byť aj iný. Napríklad ten, že ak vhodne skombinujete určité potraviny, nielenže si prídu na svoje vaše chuťové poháriky, ale aj figúra. Áno, vhodnými food variáciami, docielite aj to, že ručička na vašej váhe pôjde smerom nadol. Pozrite sa, čo naozaj funguje. Tieto veci kombinujte mesiac a uvidíte efekt.

Mohlo by vás zaujímať: Moment v živote, ktorý prinútil ženu chodiť cvičiť: To, čo sa udialo s jej telom, jej navždy zmenilo život 

1. Ovsené vločky a lesné plody

Samotné ovsené vločky sú ľahko stráviteľné, bohaté na nenasýtené mastné kyseliny a vápnik. Práve vďaka tomu prispievajú k vyššej rýchlosti spaľovania tuku. Lesné plody obsahujú vzácne polyfenoly, ktoré zabraňujú tomu, aby sa nám tuk usadzoval v bunkách. Čiže ak ich skombinujete a urobíte si z nich raňajkový rituál, vaše telo sa vám poďakuje. A figúra nepochybne tiež. 

2. Tuniak a zázvor

Tak túto variáciu si pokojne doprajte na obed alebo večeru každý deň. Zázvor výrazne zrýchľuje fungovanie metabolizmu, zatiaľ čo tuniak je skvelý pre naše telo, vďaka vysokému obsahu bielkovín, množstvu jódu zinku, vitamínu D, ktoré výborne urýchľujú látkovú výmenu. Kombinácia zázvoru a tuniaka je dokonalá na odbúranie brušného tuku. Navyše Omega - 3- mastné kyseliny, pôsobia pre náš organizmus ako skvelý antioxidant.

3. Vodný melón a červené hrozno

Toto je ideálna kombinácia na desiatu. Zasýti a vy nenaberiete ani gram. Doprajte si dva kúsky melóna a pol šálky hroznových guľôčok. Ide o ovocie, ktoré je nesmierne bohaté na antioxidanty a jeho pravidelná konzumácia, výrazne zabraňuje ukladaniu tuku na problematických partiách. Takže ak ovocie, siahnite určite po tomto. 

4. Kuracie mäso a kajenské korenie

Ak patríte medzi milovníkov mäsa, ani počas chudnutia sa ho nemusíte vzdať. Len treba vedieť, ako a s čím ho pripraviť. Ak si totiž urobíte kurací steak a dochutíte ho kajanským koreným, nieleže sa na pomerne dlhú dobu zasýtite, ale vaše spaľovanie sa zrýchli až o 35%. Navyše, skúste si každý deň dopriať hneď po raňajkách, pol čajovej lyžičky kajanského korenia. Účinne potláča chuť na jedlo a zrýchľuje metabolizmus. Áno, je v ňom totiž známy kapsaicín, ktorý je za to zodpovedný. 

5. Mlieko a škorica

Ani počas obdobia, kedy sa dostávate do formy, sa mlieka nemusíte úplne vzdať. Je bohaté na vitamín C, D a vápnik. Tie sú vybornými pomocníkmi v boji s brušným tukom. Dokážu na seba naviazať tukové bunky a spoločne ich vylúčiť z tela von. No a škorica pomáha udržať inzulín, v konštatnej hladine. Tým pádom, náš organizmus nemusí čeliť návalom vlčieho hladu. A o to predsa ide. Tu však platí, že by ste si túto kombináciu mali dopriať predsa len v menšej miere. Ideálne 2-3krát do týždňa.

Čítajte tiež: Telo príťažlivej fitnesky, ktorej cvičenie je vo svete revolúciou: Zarobila takmer 500 miliónov na týcho cvikoch 

Skúste si tieto jedlá dopriať každý deň počas štyroch týždňov a uvidíte zásadnú zmenu na svojej figúre. Kilá pôjdu dolu sami. Nezabúdajte jesť veľa zeleniny, vylúčiť sladené nápoje a piť denne 2-3 šálky zeleného čaju. Tak čo, skúsite to?

Vyskúšate tieto kombinácie jedál aj vy?

spolu hlasovalo 79 ľudí

Áno
54
Nie
25

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus