Presunúť na hlavný obsah

Superpotravina zo slovenskej pôdy: Obsahuje vysoký podiel vlákniny a znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Chudnutie a diéty

Príjem vyváženej stravy si viete strážiť hneď od rána. Táto superpotravina je ako stvorená na raňajkové kaše, pri jej konzumácii sa pritom vyhnete zvýšenému obsahu cukru.

Svoje telo začnite vyživovať aktívne. Tento pojem zahŕňa aj príjem stravy, ktorá je bohatá na látky, ktoré pracujú na zasýtení žalúdka, nie na jeho zaťažení. Spôsob ako sa vyhnúť tomuto pocitu je obsiahnutý v konzumácii celozrnných potravín. Nie nadarmo sa preto otruby radia do kategórii superpotravín, ktoré máme možnosť čerpať priamo zo slovenských zdrojov.

Mohlo by vás zaujímať: Takto prinútite telo samé od seba míňať tukové zásoby: Vyskúšajte úpravu jedálnička podľa prírodnej medicíny

Odtraňujú toxíny z tela

Ovsené otruby patria k skupine potravín, ktoré vo vašom jedálničku síce nenahradia jeho kľúčové zložky, vedia ich však obohatiť a doplniť. Môžu sa stať vašim ranným jedlom. Jeho výhoda tkvie práve v tomto. Obsahujú najvyšší obsah rozpustných látok – vitamín A, C, K a tiež vitamíny skupiny B, aminokyseliny, ktoré podporujú imunitný systém, lykopén, ktorý ako jeden z mála antioxidantov znižuje hladinu cholesterolu v krvi a vlákninu potrebnú na odstránenie nečistôt z nášho tráviaceho traktu.

Zložka pomáhajúca s cukrom

Okrem iného sú ovsené otruby vhodné pri minimalizovaní cukru, ktorý sa nachádza v našej krvi. To majú na starosti tzv. betaglukány, ktoré zvyšujú citlivosť na inzulín. Pomáhajú pri chudnutí a tvarovaní postavy, ktoré začína správnym nastavením jedálnička. Ten by mal vychádzať práve z vysokého obsahu vlákniny. Tú do seba dostaňte hneď ráno – kaša s otrubami a ovocím je skvelou voľbou. Ovocie ako grep či mango obsahuje sebe vlastné cukry, ktoré sa s vlákninou v našom tele ľahšie rozloží.

Prečítajte si tiež: Na ktorých miestach najviac priberáte? Práve tieto potraviny môžu za ukladanie tukov na vašom tele

Pocit sýtosti na dlhší čas

Výhodou takéhoto stravovania je aj následné neprejedanie sa. Do svojho jedálnička môžete otruby zaradiť už v množstve jednej či dvoch lyžíc denne. Toto množstvo stačí na prečistenie a úpravu postavy a pomoc pri aktívnom chudnutí.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe