Presunúť na hlavný obsah

HMR diéta spôsobila vo svete revolúciu: Najlepší program vďaka strave s rýchlymi výsledkami, vyskúšate?

Zdravie a relax

Všetkým by sa nám chudlo lepšie a rýchlejšie, keby máme pri sebe motivátora a kuchára v jednom, ktorý nám presne povie, čo a kedy jesť a cvičiť. HMR diéta vychádza práve z tejto teórie a jej výsledky sú rýchle, hoci...

Najlepší program vďaka strave s rýchlymi výsledkami

Podľa americkej mediálnej spoločnosti US News & World Report je HMR program vďaka svojej plnohodnotnej strave považovaný z hľadiska rýchlych diét a plnohodnotnej stravy ako najlepší na zníženie telesnej hmotnosti. HMR diéta sľubuje rýchle výsledky s použitím predpripravených jedál aj v podobe koktailov, pričom máte k dispozícii celý tím odborníkov, ktorí vás motivujú a tým je chudnutie aj ľahšie. 

Mohlo by vás zaujímať: TLC diéta sľubuje zázraky na počkanie: Schudnete 8 kíl za mesiac, založená je na tejto maličkosti

Dve varianty diétneho stravovania 

HMR program má dve varianty. Prvou je „plán zdravých riešení“, ktorý pozostáva z 1200 kalórií denne. Druhou je „plán slobodného rozhodnutia“ pozostávajúci z 500 až 800 kalórií denne. No tento musí byť kvôli nízkemu obsahu kalórií pod lekárskym dohľadom, takže spolupráca pacient, ktorý chce schudnúť, a lekár je nevyhnutná. 

Ako informoval magazín Womenshealth, tí, ktorí sa zúčastnili plánu zdravých riešení stratili od 6 do 12 kg za 12 týždňov. Čo sa týka tých, ktorí si vybrali druhý, pod dohľadom lekára, schudli v priemere 17 kg za 12 týždňov. Takže výsledky sú skutočne rýchle a badateľné. 

Plán zdravých riešení a prvá fáza

Zamerajme sa na tento plán, ktorý má dve fázy. V prvej fáze  sa využíva princíp jedenia 3-2-5, čiže denné menu pozostáva z troch koktailov HMR, dvoch HMR predjedál a 5 porcií ovocia a zeleniny. Aj takto vyzerá a toto obsahuje HMR koktail... HMR čokoládový koktail, lyžička arašidového masla v prášku,  pohár vody a kocka ľadu. Samozrejme, že sú rôzne príchute, napríklad aj jahodová. 

Čítajte tiež: Denný jedálniček, vďaka ktorému si udržíte líniu: 80% úspechu spočíva v strave a my vám poradíme, čo presne jesť

V tejto fáze tiež musí človek, ktorý chudne, aj mierne cvičiť a sledovať si svoju aktivitu aj samotné jedenie. Trvá štyri až osem týždňov, samozrejme, pokiaľ by ste počas tohto obdobia nedosiahli stanovenú hmotnosť, v prvej fáze budete pokračovať, kým sa k nej nedopracujete.

V druhej fáze aj vlastné pripravené jedlá

V druhej fáze už postupne vyživujete svoje telo aj vlastne uvarenými jedlami, pričom podávane predjedlo s odváženou porciou chudej bielkoviny alebo obilniny raz do týždňa. Napríklad si môžete dať aj takýto obed alebo večeru pozostávajúcu z krémových makarónov so syrom a avokádom. Pridať môžete paradajky alebo papriku a lyžičku koriandera. Ďalšou voľbou môže byť aj maslové rizoto so šalátom z granátového jablka, s orechmi opražené dozlatista.

V obidvoch fázach máte po ruke online komunitu dietérov HMR, online zdrojov na blogu HMR či online trénerov v oblasti zdravia a „sprievodcov kalórií, ktorý vám budú vo všetkom pomáhať, čo je veľkou výhodou takéhoto chudnutie a tohto programu vo všeobecnosti. 

Neprehliadnite: Táto diéta sa má stať hitom v roku 2019: Môžete pri nej jesť zdravo, chutne a pritom schudnete 7 kíl za mesiac

Diéta má aj svoje nevýhody

Samozrejme, keďže ide o rýchle chudnutie, je potom na vás ako si dokážete túto hmotnosť udržať sami po skončení programu HMR, keď sa budete musieť spoľahnúť len sami na seba. Ďalšou vecou je, že tento program je zatiaľ testovaný a dostupný len v USA, je teda otázkou času, kedy sa k nemu dostaneme aj my. Druhá stránka je finančná, nejde práve o lacné chudnutie vzhľadom k tomu, že máte k dispozícii celý tím odborníkov, vďaka ktorým je chudnutie ľahšie a motivujúcejšie. Napriek týmto nevýhodám má HMR program skutočné  výsledky aj plnohodnotnú stravu. 

 

- Najčítanejšie -