Presunúť na hlavný obsah

Osvedčená alkalická diéta: Vaše telo sa vám poďakuje už po pár dňoch, svoje pH vyvážite už v troch krokoch

Chudnutie a diéty

Ak si ešte spomínate na hodiny chémie na strednej škole, slovné spojenie pH tela vám určite niečo hovorí. Teraz je však dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Vďaka rýchlym radám ho totiž budete vedieť aj prakticky použiť.

Alkalická diéta je postavená na poznaní kyslosti či zásaditosti v našom tele. Predpokladá, že akákoľvek potrava, ktorú prijímame ovplyvňuje stupnicu pH v našom žalúdku a teda kolíše aj našou váhou. 

Prečítajte si tiež: Chudnutie bez jojo efektu: Naučte sa triky od žien, ktoré nedržia diéty a ich figúra je perfektná

Na začiatok kúsok chémie

Alkalické procesy sú postavená na vyrovnávaní pH v krvi. Toto číslo sa pohybuje od 0 až po 14 a čím je vyššie, tým je potravina zásaditejšia. Náš organizmus je nastavený tak, aby si pH vyrovnával sám a úplne prirodzene. Tento typ diéty vám však pomôže chudnúť prirodzene a zdravou cestou, už len na základe zmeny jedálnička a premýšľaním nad vyvažovaním svojho jedálneho lístka.

Pomoc proti ochoreniam

Na začiatku si alkalická diéta žiada podrobné preštudovanie svojho vlastného jedálnička. Ak dokážete vyvážiť stravu, nahradiť kyslé jedlo tým zásaditým, môžete si pomôcť aj proti rakovine či artritíde. Najdôležitejšie je doplniť zásoby v chladničke o zeleninu, ovocie, ale veľmi dôležité sú aj oriešky či semiačka. Špecifickejšie si oveľa častejšie doprajte práve tofu a sóju.

Eliminujte to, čo vám bráni chudnúť

Ku krásnej postave sa dostanete iba vtedy, ak si budete niektoré maličkosti aj odopierať. Iba správny vytrvalý prístup vám pomôže k dokonalosti. Dávajte si pozor na mäso, alkohol, vajíčka ale aj na mliečne výrobky, ktoré dokážu vás organizmus poriadne rozhádzať. Pri tomto type diéty je vylúčená aj akákoľvek konzervovaná strava. Povedzte nie baleným tyčinkám, ktorých zloženie nepoznáte presne a tiež káve, ktorá môže predstavovať najťažšie sa odbúravajúcu vec.

Mohlo by vás zaujímať: 3-dňový detoxikačný plán: O účinnosti tejto diéty vás presvedčí jedálniček, ktorý sme pre vás pripravili

Tieto potraviny sú úplne top

Primiešajte do svojej kuchyne aj netradičné chute. Pokojne si vychutnávajte práve špargľu, brokolicu, cukety, špenát alebo kel. Vhodná je aj quinoa, kokosový olej na prípravu potravín a semienka z tekvice či slnečnice. Svoje nápoje dolaďujte limetkou, grepom, ale raz za čas si doprajte aj granátové jablko. 

- Najčítanejšie -