Presunúť na hlavný obsah

Detoxikujte svoje telo po lete: Tieto tri kroky vás dostanú k vysnívanej postave a pokojnej mysli

Chudnutie a diéty

Zmena ročných období si žiada aj zmenu svojich návykov. Niekedy nemusí ísť hneď o zásadne premeny, ktoré urobíte zo dňa na deň. Skúste však tieto tri kroky a doprajte si krásne telo už za pár dní.

Vypoťte sa

Svoje telo by ste mali ako prvé zbaviť nánosu nepriaznivých látok. Všetko, čo na slniečku nasalo si môže zanechať, dôležité je odbúrať vnútorné toxíny, ktoré telo zahlcujú a vás zbytočne oberajú o energiu a dodávajú vám pocit ťažoby. Potenie sa si najlepšie osvojíte v saune. Skúste prvýkrát kratšiu návštevu, potom svoj pobyt zvyšujte. Váš organizmus vám bude vďačný.

Prečítajte si tiež: Jednoznačne najlepšia letná raňajková kombinácia surovín: Takto budete spaľovať brušné zásoby

Doplňte si vitamíny

Potom ako sa vám z tela odplatí všetko, čo ho zbytočne ťaží, skúste aspoň týždeň diétu založenú iba na zdravej strave. Po letných kopčekoch zmrzliny či množstve výborných grilovaných potravín, vám nič nepadne lepšie ako zelený detox. Ovocie aj zeleniny si môžete dopriať vo forme smoothies a nezabudnite preferovať všetko, čo je krásne zelené. Strava tejto farby obsahuje potrebné železo a prirodzene eliminuje toxíny, ktoré sa nahromadili v našom tele počas leta.

Hľaďte aj na svoju pečeň!

Veľmi dôležitým náznakom zdravého tela je práve správna funkčnosť tráviacich ciest. Svojej pečeni pomôžete keď ju budete zo začiatku zásobovať iba vegetariánskou stravou. Pridajte korenie či horkastejšie bylinky a vaše telo tak prejde aj dôležitou detoxikáciou druhého stupňa. Na vás je potom iba dopĺňať každé jedlo množstvo vody. Preferujte čistú vodu, prípadne čaje, ktorých byliny prospievajú tráveniu. 

Mohlo by vás zaujímať: Štítna žľaza sa netýka každého, kto priberá alebo nevie schudnúť: Prečo to niektorí zneužívajú a čo by mali zmeniť?

Jeden bonusový bod, na ktorý nikdy nezabúdajte

Klasická detoxikácia organizmu sa spája výsostne s jeho vnútorným prostredím. Málo žien hľadí aj na svoju dušu. Doprajte si po lete oddych aj od množstva psychického vypätia. Do pokojného obdobia jesene sa vrhnite aj pomocou meditácie. Doprajte si každý deň aspoň 15 minút v tichu, pridajte relaxačnú hudbu a cíťte sa vyrovnaná.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus