Presunúť na hlavný obsah

Slovenská superpotravina, ktorá vám túto jeseň zmení život: Obsahuje množstvo vitamínu C a železo

Zdravie

V našich podmienkach si dokážeme dopestovať ovocie či zeleninu, ktoré dokážu doslova liečiť. Svoje po lete oslabenú imunitu, ale aj zhoršenú kondíciu si teraz môžete ľahko prinavrátiť. Zaraďte do svojho jedálnička túto, typicky slovenskú, surovinu.

Poznáme ju všetci a dá sa pripravovať na mnoho spôsobov. Reč je o kapuste, ktorá by sa vo vašom jedálnom lístku mala objaviť čím skôr. Jej zloženie ale aj textúra priaznivo pôsobia na črevá a prinášajú organizmu iba tie najpozitívnejšie účinky. 

Prečítajte si tiež: Intolerancia laktózy je niečo iné ako alergia na mlieko: Čo možno jesť a ako s tým bojovať?

Všetky jej plus

Kapusta je naozaj veľkou bojovníčkou. Všetky jej pozitíva by sa nezmestili do jednej knihy, nie to do jedného článku. Obsahuje látky, ktoré pomáhajú proti rakovine žalúdka, hrubého čreva, pečene či pľúc. Pred touto zákernou chorobou chráni aj ženské prsníky. Pozitívne pôsobí na naše srdce a udržiava ho zdravé. Tak isto je skvelou prevenciou proti sivému zákalu či správnej činnosti štítnej žľazy.

Červená je ešte výživnejšia

Odborníci odporúčajú zaradiť ju do jedálnička až 2 či 3 krát do týždňa. Takýto stravovací návyk vám vie pomôcť už po prvých pár týždňoch. Ak máte radi červenú kapustu, pripravte sa ešte na väčšiu výhodu. Obsahuje množstvo vitamínu C, železa a 36 rastlinných pigmentov, ktoré nenájdete nikdy inde.

Pomoc proti jesenným nástrahám

Spomínaný vitamín C robí z kapusty čarovného spojenca, na ktorého sa môžete spoľahnúť počas celej jesene. Vo svojej kyslej forme prečisťuje črevá a pôsobí ako úžasný antioxidant pre celý náš organizmus. 

Mohlo by vás zaujímať: Mýty a pravdy o zelenom čaji: Urýchli trávenie a naštartuje metabolizmus, týmto však účinky znižujete

Buďte zdravá a šťastná!

Kvasením však  kyslá kapusta získava aj cenný vitamín B12. Tento malý zázrak má na starosti správnu funkčnosť nervového systému. Vďaka nemu má telo možnosť odbúravať stres a jesenná depresia nebude mať na vás ani najmenšiu šancu!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus