Diéta 16:8 sa stala v showbiznise revolúciou: Z tohto pozostáva poldenný pôst, vďaka ktorému omladnete

Diéty vždy držíme kvôli tomu, aby sme sa dostali do svojej vysnívanej formy. Avšak vďaka tomuto poldennému pôstu nielen stratíte prebytočné kilogramy, ale navyše aj omladnete. My vieme ako je to možné!

Poldenný pôst vďaka ktorému omladnete a budete nabité energiou

Poldenný pôst vďaka ktorému omladnete a budete nabité energiou

Zdroj: Profimedia

Roky bojujete s postavou, neviete sa zbaviť prebytočných kilogramov a cítite sa stále unavení? Možno by ste mali skúsiť poldenný pôst, ktorý vraj zaručene funguje! Nedajú naň dopustiť ani známe tváre svetového showbiznisu a jeho stratégia je celkom jednoduchá.

Princíp poldenného pôstu

Samotný princíp poldenného pôstu je jednoduchý. Sami si určíte v akom časovom rozmedzí budete počas dňa jesť a v ostatných hodinách nejete vôbec. V najideálnejšom prípade to znamená pomer 16:8. Teda osem hodín počas dňa jesť môžete a zvyšných šestnásť nie. Znamená to, že ak vstanete o siedmej ráno, vaše posledné jedlo bude o tretej popoludní. 

Prečítajte si: Slovenská superpotravina, ktorá vám túto jeseň zmení život: Obsahuje množstvo vitamínu C a železo

Rýchle a efektívne chudnutie na počkanie

Pýtate sa ako toto môže fungovať? Naše telo sa totiž v tomto rytme stravovania dostáva do fázy, kedy intenzívne spaľuje tuky. V časovom horizonte, kedy je jedenie povolené, môžete viac menej všetko. Ak si však porcie rozdelíte medzi tri základné, je to skvelé. Počas hodín bez jedla by ste mali najmä veľa piť, čo podporuje detoxikáciu organizmu. Povolaná je len čistá voda - zabudnite na kávu, dokonca aj zelený čaj. Sladené a sýtené nápoje sú tiež tabu. Poldenný pôst vás nielen expresne rýchlo zbaví prebytočných kilogramov, odvodní telo, ale zároveň vás aj nabije energiou. Ak sa teda dlhodobo cítite unavení a nedarí sa vám držať váhu pod kontrolou, skúste ísť touto cestou. 

Výhody a zdravotné benefity poldenného pôstu

  • detoxikuje organizmus

  • posilňuje správnu funkciu obličiek

  • regeneruje pečeň

  • pomáha eliminovať prebytočnú a zadržanú vodu v organizme 

  • stabilizuje hladinu cukru v krvi

Začiatky môžu byť náročné

Hoci to znie celé veľmi jednoducho, je pravdepodobné, že sa najmä na začiatku nebudete cítiť vo svojej koži. Budete si totiž musieť zvyknúť aj na pocit hladu. Avšak musíte si uvedomiť, že práve v tejto fáze má naše telo priestor na regeneráciu a spaľovanie tukov. Po mesiaci tohto režimu, môžete skúsiť najdokonalejší režim na udržiavanie ideálnej hmotnosti a to j 1:2. Jeden deň pôstu a nasledujúce dva dni jete normálne. Akýkoľvek dlhší pôst totiž znamená pre organizmus stres a záťaž. To si treba uvedomiť. 

Neprehliadnite: Potravina, ktorú by ste mali zakomponovať do vášho jedálnička: Ocení ju nielen váš organizmus, ale aj vaša pleť

Všetko s mierou

Pri dlhodobom dodržiavaní tejto stratégie údajne až päťnásobne vzrastie hladina rastového hormónu, čo podporuje úbytok tukovej hmoty a rast svalov. No rovnako ako pri diétach aj tu sú obmedzenia. Do pôstu sa nepúšťajte, ak ste tehotná alebo máte cukrovku.  Inak je skvelou voľbou. Tak čo skúsite to? 

Čo je podľa Vás efektívnejšie pri chudnutí - pôst alebo diéta?

Pôst
122
Diéta
14
Hlasovalo: 136

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba