Presunúť na hlavný obsah

Potravina, ktorú by ste mali zakomponovať do vášho jedálnička: Ocení ju nielen váš organizmus, ale aj vaša pleť

Zdravie

Prinášame vám 5 zdravotných benefitov špargle, ktoré vám potvrdia, že by ste túto potravinu mali konzumovať oveľa častejšie. Jej pozitívne účinky na váš organizmus a vzhľad vás zaručene namotivujú a vy si túto pochúťku s radosťou pripravíte ešte dnes na večeru.

Pomôže vám zbaviť sa nadbytočných kíl, vyčistiť pleť a je taktiež skvelým pomocníkom pri pracovnom vyhorení. To všetko a ešte omnoho viac dokáže špargľa, ktorá je inak nazývaná aj kráľovskou zeleninou. Lahodná a ľahko stráviteľná pochúťka obsahuje množstvo cenných látok prospievajúcich ľudskému organizmu a považuje sa taktiež za elixír zdravia a mladosti.

Prečítajte si aj: 6 beauty pravidiel, ktoré by mala poznať každá žena po 30-tke: Posledný bod je nesmierne dôležitý!

Krásna pleť

Gurmáni považujú túto zeleninu za najväčšiu pochúťku a krásne ženy vedia, že im pomôže dosiahnuť dokonalú a rozžiarenú pleť. Pravidelnou konzumáciou tohto zázraku totižto dostanete do tela množstvo vitamínov skupiny B a E a taktiež minerálov, ktoré dokážu nielen uzdraviť, ale ja vypnúť vašu pleť. Táto potravina je v oblasti krásy a kozmetiky veľmi žiadaná

Redukcia váhy

Špargľa má vysoký obsah vody a je ľahko stráviteľná, preto sa odporúča konzumovať najmä pri diétach, očistných kúrach či detoxikačných plánoch. Svojou schopnosťou prečistiť telo od škodlivých látok sa zaraďuje medzi superpotraviny, ktoré dokážu zrýchliť metabolizmus vášho tela a zároveň redukovať váhu. Túto vlastnosť považujeme za jednu z najcennejších pre ženské publikum. 

Afrodiziakum

Už od pradávna sa účinky špargle využívajú aj na podporu sexuálnej energie rovnako u žien ako aj u mužov. Ak sa vám teda zdá, že vy alebo váš partner ste stratili prirodzený sexuálny apetít, pripravte si na večeru chutnú špargľu. Toto zázračné afrodiziakum pôsobí takmer ihneď a radosť z pozitívnych účinkov kráľovskej zeleniny bude v tomto prípade na obidvoch stranách.

Prečistí krv

Špargľa je zelenina, ktorá má zásaditý charakter, preto je skvelým pomocníkom pri problémoch s prekyslením organizmu. Vysoká zásaditosť je účinná aj pri znižovaní kyslosti krvi a pomáha čistiť tkanivá a svaly od odpadových látok. V kombinácii s pravidelným pitím žihľavového čaju môžu mať tieto dva zázraky skutočne pozitívny vplyv na prečistenie krvi vo vašom tele.

Inšpirujte sa: Takto nás ovplyvňuje jedenie na prázdny žalúdok: Radšej sa mu vyhýbajte, aby ste zbytočne nepriberali

Skvelá pamäť

Špargľa patrí k jednej z mála potravín, ktoré dokážu podporiť správnu funkciu mozgu a celkové rozmýšľanie. Váš mozog dostatočne prekrví a pomáha vám taktiež zlepšiť pamäť. Ideálne pre študentov, ktorí sa nachádzajú v skúškovom období či pracujúcich ľudí, ktorí potrebujú nakopnúť a nevyhorieť!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus