Presunúť na hlavný obsah

Detoxikačný plán na rok 2018: Začnite nový rok 3-dňovou očistou tela, ktorá vás odľahčí

Zdravie

Ak premýšľate, aký detox zvoliť svojmu telu tak, aby ste ho očistili od všetkých ťažkých jedál a naštartovali jeho metabolizmus, ste na správnom mieste. Prišli sme na skvelý spôsob, ako vylepšiť vašu stravu budovaním zdravých základov, ktoré môžete udržiavať. Ste pripravení začať?

Hluk sviatkov je za vami a nový rok dýcha atmosférou nového začiatku. Bez ohľadu na to, či ste počas zimných prázdnin zhrešili jedlom alebo nie, môžete vstúpiť do nového roka s cieľom schudnúť, viac cvičiť alebo jednoducho obnoviť zdravé návyky, ktoré sa ideálne hodia najmä po vianočných sviatkoch. Resetujte svoje telo a začnite nový rok so zdravým 3 dňovým detoxom, počas ktorého budete piť tzv. elixír zdravia.

Mohlo by vás zaujímať: Svieže smoothie na každý deň: 7-dňový raňajkový plán, po ktorom sa budete cítiť plní energie!

Elixír zdravia

2-3 listy kelu
1 šálka baby špenátu
1 jablko 
1 malá uhorka alebo polovica veľkej uhorky
1 zväzok alebo 1 šálka brokolice
3-4 stonky koriandru
½ strúčiky cesnaku
1 časť čerstvého zázvoru
1 klinček čerstvej kurkumy
¼ citróna (s kôrou)
1 lyžička jablčného octu
¼ lyžice škorice
2 šálky vody
1 šálka ľadu 

Postup

Umyte všetky prísady. Nakrájajte zeleninu a ovocie a rozmixujte ich všetky dohromady. Podľa potreby pridajte viac vody alebo ľadu, ktorý dodá vášmu smoothie tú správnu konzistenciu a osviežujúci efekt. Tento elixír zdravia si môžete pripraviť aj dopredu a skladovať ho v chladničke. Každé ráno si váš nápoj len vyberiete a budete popíjať po dúškach počas celého dňa. Odporúčaná denná dávka by však nemala prekročiť jeden liter. 

Inšpirujte sa: Ako môže pleť 40-tničky vyzerať na 30? Odhalili sme beauty tajomstvá, vďaka ktorým bude váš život jednoduchší

Prečistí organizmus

Tento 3-dňový detoxikačný plán vás očistí nielen od ťažkých jedál, ktoré ste konzumovali počas sviatkov, ale zároveň je skvelým štartovacím balíčkom pre váš zdravý začiatok.  Okrem toho, že zvyšuje príjem vitamínov, minerálov a antioxidantov, je aj skvelým pomocníkom v boji proti chorobám. Toto lahodné smoothie vás udrží hydratované, uspokojí váš hlad a dokonca rozžiari vašu pleť. Vďaka zelenine a ovociu s dostatkom vlákniny sa vaše telo prirodzene prečistí a vy sa budete cítiť ľahšie o pár kíl. Určite stojí za vyskúšanie!

- Najčítanejšie -