Presunúť na hlavný obsah

Superpotravina, ktorá ovládne rok 2018: Na tento zázrak nedáte dopustiť!

Zdravie

Potravina sa dostala do rebríčka tých najzdravších práve vďaka mnohým benefitom, ktoré prináša pre ľudský organizmus. Reč je o vitamíne z mora známym pod menom chaluha a my vám predstavíme jeho 7 pozitívnych účinkov.

Milovníci zdravého životného štýlu a vyváženej stravy si tentokrát prídu na svoje. Do rebríčka superpotravín sa v roku 2018 dostane na popredné priečky práve chaluha, ktorá svojím zložením láme rekordy v oblasti zdravých superpotravín. Čo je na nej také výnimočné?

Prečítajte si aj: 20 najlepších chudnúcich tipov všetkých čias: Tieto návyky vám dopomôžu k postave podľa predstáv

Zdravšie ako listový šalát

Jedlé morské riasy existujú v troch odrodách: zelenej, hnedej a červenej a sú nabité takým množstvom vláknin a minerálov, že sú dokonca zdravšie ako zelená listová zelenina. Vďaka aminokyselinám a perfektnej rovnováhe esenciálnych mastných kyselín vám dokážu odstrániť aj psychické ochorenia.

Proti celulitíde 

Pravidelnou konzumáciou tejto zázračnej superpotraviny si dokážete vyhladiť pokožku či odstrániť celulitídu. Francúzi objavili dlhodobo známe detoxikačné účinky na morské riasy a spoliehajú sa na ich schopnosti pri vyhladzovaní pokožky tela.

Odstraňujú cholesterol

Sú tiež jedným z najbohatších zdrojov bielkovín, ktoré obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny a tie odstraňujú cholesterol z tela. Morské riasy považujeme za jedno z mála zdrojov živočíšneho pôvodu vitamínu B12, ktoré sú potrebné pre zdravé nervy a krv.

Boj proti obezite

Sú ideálnou voľbou v boji proti hladu a obezite. Na jednej strane vás dokonalo zasýtia a zaženú pocit hladu a na druhej strane sú ultra ľahkým snackom v prípade, že držíte diétu či očistnú kúru. Túto potravinu môžete konzumovať bez výčitiek svedomia.

Zdravie a krása

Morské riasy konzumujte v prípade, že chcete opeknieť a navrátiť vášmu organizmu zdravie a krásu. Táto superpotravina je považovaná za elixír večnej mladosti, zdravia a vitality človeka, takže pravidelnou konzumáciou vášmu telu a vzhľadu len prilepšíte.

Inšpirujte sa: Jačmeň ako skvelý zdroj vlákniny: Zbaví vás nafúknutého brucha a je prevenciou proti tomuto druhu rakoviny

V boji proti vážnym ochoreniam

Vysoký prísun morských rias obsahuje ideálny pomer minerálov na tvorbu kostí, horčíka a vápnika je brilantnou zbraňou v boji proti osteoporóze. Pokiaľ ide o hormóny, morské riasy sú znova ženským spojencom, ktorý obsahuje vysoké hladiny rastlinných chemikálií, ktoré blokujú účinky estrogénov a znižujú ich vlastnosti stimulujúce rakovinu. 

- Najčítanejšie -