Presunúť na hlavný obsah

Nový trend v zdravom stravovaní, ktorý nemusí byť po chuti každému: Toto bude hitom roka 2018!

Zdravie a relax

Niektoré trendy v zdravom stravovaní sú naozaj prekvapivé. To platí aj o trende na budúci rok, kedy bude najhorúcejším proteínový prášok. Na tom by nebolo nič až také prekvapivé, keby nešlo o prášok na báze hmyzu...

Budúcnosť v hmyze 

Superpotraviny sú kategóriou, s ktorou sa v posledných rokoch akoby roztrhlo vrece. Sú považované za priamu cestu k zdraviu a za zdroj energie. Zatiaľ čo v tomto roku sme takmer všetci poctivo „frčali“ na kurkume, maca prášku či makadamových orechoch, tento rok sa veľká budúcnosť predpovedá práve proteínovému prášku na báze hmyzu, konkrétne cvrčkov. 

Mohlo by vás zaujímať: Superpotravina roka 2016: Čo to v skutočnosti je, vás naozaj prekvapí!

Kompletný zdroj výživy

Možno to mnohým už teraz nie je po chuti, ale odborníci sa pre denník Dailymail vyjadrili, že práve takéto proteínové prášky ponúkajú nespočetné zdravotné výhody a naviac sú aj enviromentálne udržateľné. Konkrétne proteínový prášok z cvrčkov má tiež nespočetne veľa benefitov pre naše zdravie, čím predstavuje kompletný zdroj výživy. 

Čítajte tiež: 5 superpotravín, ktoré nesmiete vynechať v tomto ročnom období

Vhodná alternatíva, keď nemôžete prijímať mliečne výrobky 

Cvrčky sú považované za kompletný zdroj potravy s 69 %-tným podielom bielkovín. Proteínový prášok z nich predstavuje trvalo udržateľný zdroj potravín, ktorý je plný vitamínov a minerálov. Sú veľmi výživné, majú mnoho vápnika, čo z nich robí skvelú alternatívu pre ľudí, ktorí majú problémy konzumovať mliečne výrobky. Taktiež majú veľa vitamínu B12 či železa, ktoré často v našom organizme postrádame. 

Neprehliadnite: Jedna lyžička tejto superpotraviny je na nezaplatenie: Zbavuje voľných radikálov a skrýva takéto bohatstvo

Tak, čo necháte sa nahovoriť na tento nový trend kvôli zdraviu?

- Najčítanejšie -